Arra a kérdésre, hogy miért nem a korábban megnevezett Sztaniszláv András lesz januártól a főszerkesztő, Szauer Péter azt mondta: felmerült néhány olyan kérdés a korábbi tevékenységével kapcsolatban, amely "bizalmatlanságot keltett" vele szemben. Hogy melyek a bizalmatlanságot keltő ügyek, a vezérigazgató azt válaszolta: ezt nem neki kell taglalnia, mert ha valaki elolvassa "a magyar sajtóban megjelent dolgokat", akkor "kellő rálátása lesz arra, hogy milyen problémák merültek fel".
Hozzátette: miután a szerkesztőség és a kiadó konzultált a kérdésben - amit természetesnek nevezett -, új megállapodás született, és a szerkesztőbizottság addig intézi a két integrálandó szerkesztőség ügyeit, ameddig "egy megfelelő új főszerkesztő" nem tudja átvenni ezeket a feladatokat.
Sztaniszláv Andrást az MTI szerda este nem tudta elérni.
A hvg.hu szerdán írta meg, hogy a HVG hetilapot és a hvg.hu-t kiadó cég vezetője és a januártól integráltan működő szerkesztőség megállapodott arról, hogy átmeneti időre négytagú közös szerkesztőbizottság irányítja majd a lapot és a portált. A rövid közlemény szerint miután a HVG és a hvg.hu szerkesztősége közösen állást foglalt Sztaniszláv András főszerkesztői kinevezése ellen, a kiadó vezetője és a januártól integráltan működő szerkesztőség megállapodott arról, hogy átmenetileg közös szerkesztőbizottság - Jakus Ibolya, Neizer Anita, Juhász Gábor és Nagy Iván Zsolt - irányítja a lapot és a portált.
A valasz.hu kedden arról írt, hogy a HVG és a hvg.hu szerkesztőségében megdöbbenést keltett, hogy januártól Sztaniszláv András lesz a főszerkesztő. A kommunikációs szakember ugyanis korábban Szekeres Imre sajtósaként működött, szlovákiai bejegyzésű cégét pedig Welsz Tamásnak adta el - írták.
Hétfőn jelent meg a hvg.hu-n, hogy január elsejétől Sztaniszláv András főszerkesztő irányítása alatt, integrálva folytatja tevékenységét a HVG print- és online-szerkesztősége.