Die Presse
Nem alkotnak egységes frontot az unión belül a korábbi szocialista országok Oroszországgal szemben - szögezi le cikkében az osztrák lap. A baltiak kritikusak, a bolgárok feltűnően enyhék, a V4-ek érdekei eltérnek. Míg Orbán Viktor mintaképnek tartja az oroszokat illiberális politikája szempontjából, addig a lengyelek határozottan bírálják Moszkvát. Magyarország negatív példának számít, olyannyira, hogy az új román elnök elrettentő példának nevezte a szomszéd államban lezajló fejleményeket.
Le Monde
Mellár Tamás pécsi közgazdász professzort szólaltatta meg a Le Monde tudósítója. A professzor elmondta, az Orbán kormány önkényuralmi rendszer, nem viseli el az erős civil társadalmat, az internethez való szabad hozzáférés ellentétes a szándékaival. Az ő alapvető nézeteltérése a kormányzattal abból is fakad, hogy sokkolja őt az egyetemi költségvetések felére szorítása. Nincs semmi reform. „Ezt bíráltam – fejtette ki Mellár Tamás -, ami nagyon nem tetszett, Orbán nem tűri az ellentmondást”. A professzor a Századvég élén más kutatókkal együtt makrogazdasági tanulmányokat folytatott, de rájött, hogy csupán az történik, amit ő pénzmosásnak tekint.
Reuters
A magyar hivatalos személyek szerint ugyan Orbán Viktor azért volt jelen a tegnapi magyar-orosz meccsen, mert szereti futballt, a felbukkanása mégis feltűnő, amikor a legtöbb uniós vezető azon van, hogy az ukrán megszállás miatt ne hozzák kapcsolatba Oroszországgal- véli a szerző, és hozzáteszi: hazai ellenfelei szerint minden ilyen lépésével azt kockáztatja, hogy Magyarország az EU peremére szorul. A hétfői tüntetésen az váltotta ki a legnagyobb ovációt, amikor az ellenzék egyik támogatója uniós zászlót lengetett az Országgyűlés épületéből.