A katasztrófa után az ország iskoláiban gyűjtést hirdetett az elöntött településeken élő gyerekek javára az akkori nevén Nemzeti Erőforrások Minisztériuma, amely a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot kérte fel az akció lebonyolítására. A döntésben szerepet játszott, hogy olyan karitatív szervezetre volt szükség, amely az országos támogató programot teljes egészében meg tudja valósítani – erre a minisztériumnak nem volt lehetősége. Az akció hivatalos lezárásáig, 2010. november 23-ig 73 053195 forint befizetés érkezett a számlára, a határidőn túli befizetésekkel együtt a gyűjtőszámla megszüntetéséig végül 75,1 millió forint gyűlt össze. Az adomány felhasználásáról már a gyűjtés alatt döntés született, ennek alapján az első segélyeket még 2010 karácsonya előtt kifizették. A vörösiszap által elöntött házakban élő gyerekek fejenként 230 ezer forintot kaptak, a három településen élő többi gyerek fejenként 10 ezer forintot kapott. (Az iszappal el nem öntött házakban élő gyerekek is katasztrófa sújtotta településen éltek, ők is átélői voltak az eseményeknek, a katasztrófa pedig évekre megváltoztatta a települések addig megszokott életét.) Mindez összesen 64,9 millió forintot tett ki.
A fennmaradó 10,2 millió forintot az élet újraszervezése során 2013 nyaráig használták fel. A három település iskoláinak felső tagozatos gyerekei 2012-ben Erdélybe, 2013-ban Délvidékre utazhattak egyhetes nyaralásra. Erdélybe negyvennyolcan, Délvidékre negyvenheten utaztak, a táborok 2,6 millió és 2,9 millió forintba kerültek. Az egyhetes határon túli táborozás utazással és teljes ellátással számított költsége egy főre mintegy 60 ezer forintot jelentett. A gyűjtésből származó további 4,7 millió forintot a devecseri kastélyparkban épített játszótér kialakítására költötték, az iszapömlés után ez volt az olyan közösségi helyszín, amit a katasztrófa után birtokba vehettek a városban élő gyerekek.
Az adományokból a Magyar Máltai Szeretetszolgálat egyetlen forintot sem fordított saját kiadásaira. A Máltai Szeretetszolgálat másfél évig tevékenykedett a katasztrófa helyszínén, ez idő alatt huszonhét különböző segélyprogramot valósított meg, ezek közül egy volt a minisztériummal közösen lebonyolított „Százforintos” gyűjtőakció.