;

kitiltási botrány;

- Remegő Térdek Órája (3.)

A Vezér továbbra is hallgat arról, hogy mely kormányzati és/vagy vállalati vezetők nem utazhatnak be az USA-ba korrupciós okok miatt. A Remegő Térdek Órája (RTO) nem hat a Vezérre. Az Állami Kórház (VIP) szakmai vezetése előkészíti a VIP sürgősségi műtőjét. Nemzetbiztonsági érdekből – pályázat nélkül - azonnal beszereznek CCCP feliratú (NATO kompatibilis) „térdmerevítő” acélbetéteket. Beültetésük műtéti tervét államtitokként, szigorúan bizalmasnak minősítik az illetékesek.

A Vezér nagyon hallgat az USA kitiltások ügyében, de meghívásos közbeszerzési eljárásban megbízza a hű politikai marketingeseket, hogy találjanak ki egy frappáns akciót. A győztes pályázat terjedelme három mondat: „Gumicsontot a népnek! Gumicsontot az ellenzéknek! Hívjuk meg Budapestre az azeri baltás gyilkost szabadon engedő azeri elnököt!” És megint telibe találták a közvéleményt. A hű politikai marketingesek – ingyen – egy kiegészítő mondatot csatolnak a nyertes pályaművükhöz: „A következő meghívásos pályázat címe: Keleti nyitány, Nyugati csukány!”

Az RTO továbbterjed az állami alkalmazottak körében. Azzal nyugtatják a TEK-esek a BM-eseket, hogy „senkit nem hagynak pácban!” A Nemzeti Fejlődési Minisztériumból (NFM) azonban az hír jut el a Nemzeti Emberek Minisztériumába (NEM), hogy „az USA-ból kitiltottakat a NEM-ben fogják megtalálni”. A NAV (leánykori nevén APEH) vezetők autóparkolóit a portás fizető parkoló formájában a lakosság rendelkezésre bocsátja. A NAV épületének belső udvarán helikopter leszálló helyet létesítenek ismeretlen célból. Az építkezés ideje alatt a NAV működése zavartalan.

Az RTO továbbterjed az állami kliensek körében. Egy vezérigazgató megnyugvással veszi tudomásul, hogy meghívást kapott az Operaházban megrendezendő „Szilárdan állunk a lábunkon!” nemzeti ünnepi rendezvényre (megjelenés dresszkód: sötét öltöny, nyakkendő, illetőleg kiskosztüm).

Debrecen önkormányzati képviselőinek korábbi pozitív tapasztalatai alapján a magyar kormány utazásokat szervez tisztviselői számára az USA-ban megtartott konferenciákra. Aki szerencsésen átlépi az USA államhatárát, az köteles egy fényképet készíteni magáról és azt fel kell tennie az internetre: „Na ugye, hogy beengedtek!” képaláírással. Ha valakit nem engednek be az USA-ba, akkor az utazás költségeit maga köteles fizetni, de – fájdalomdíjként – az érintett személy nevét államtitokká nyilvánítják.

Coming out! - mondják angolul a „nagy beismerésről”! Hosszú ideig gondolkodott, külföldi szabadsága alatt, hogy mit tegyen. Végül Vida bevallotta, hogy kitiltották az USA-ból! Ugyanakkor megsértődött a Remegő Térdek Óráján (RTO) azért, mert a korrupciós minősítéssel illették. "Mocskot szórtak rám!" – mondta, midőn sértett grimasszal felvette milliós havi fizetését. Megsértődik egy állami vezető? Miért nem akkor szólt, amikor párttársai bilincsben vezettették el a politikai ellenfeleket, és a TV Híradóban mutatták naponta ötször? Miért nem kérte az ártatlanság vélelmét azokra, akiket a jogerős bírósági ítélet előtt, a választási kampányban mocskoltak, majd utána a bíróság ártatlannak nyilvánított? Külföldre kellett mennie tíz napra nyaralni, hogy azt mondja: "Igen, kitiltottak!"

Öt - vagy több (?) - párttárs coming out-ja még hátra van. Fizetésért gondolkodnak ők is, meg a kormány illetékese is. Aki mindent tud.