A vádlott a 2012. október 23-i Milla-tüntetésen támadt Plankó Gergőre és a vele forgató Szász Barnára, utóbbit egy fémlánccal úgy megütötte, hogy eltört az orra: a PKKB - bár az ügyészség letöltendő börtönbüntetés kiszabását kérte - a közösség tagja elleni erőszakért és súlyos testi sértésért a kiszabható minimumot, vagyis kétévnyi börtönbüntetést ítélt meg, de öt évre felfüggesztve.
A budapesti Szabad sajtó útra szervezett kormányellenes tüntetéssel párhuzamosan a közeli Jégbüfé előtt spontán szélsőjobboldali mozgolódás kezdődött, ennek résztvevői támadtak az Index kétfős stábjára. Mint a bíróság kiemelte, minősítő körülménynek számított, hogy a vádlott "egy durván zsidózó, szóban és tettleg is agresszív" tömeg tagjaként lépett fel, ezért látta bizonyítottnak a bíróság a közösség tagja elleni erőszakot is.
Korábban a rendőrség mulasztására is fény derült: nem tettek ugyanis semmit az egyre erőszakosabb ellentüntetők megfékezésére. Hiába szólt az egyik résztvevő a jelen lévő rendőröknek, nem reagáltak. Ezért az illető egy fotóst kért meg a támadó lefotózására, és így sikerült csak azonosítani a vádlottat. A hatósági mulasztást már a Kúria is kimondta, és mint az eljárásban Szászt képviselő Magyar Helsinki Bizottság közölte: az ügyben a hatóság csak a saját munkájukról nyilatkozó rendőrök vallomását fogadta el, noha számos helyszíni fénykép- és videofelvétel is rendelkezésükre állt. Azt egyébként a legfőbb bírói szerv nem vizsgálta, hogy a be nem jelentett szélsőjobbos ellentüntetést miért nem oszlatták fel, de a közigazgatási pert jelenleg újra első fokon tárgyalják.
A vádlott a nyomozásnál még tagadta, hogy ő ütött volna, ám a bíróságon az utolsó pillanatban mégis beismerő vallomást tett, sőt, bocsánatot is kért. Ezt végül enyhítő körülményként vették figyelembe, ahogyan azt is, hogy kiskorú gyereke van. Az ítélet nem jogerős.