;

Tóth József;Hét Olajfa Egyesület;

- Önkormányzati árnyékok

Ha a főpolgármester-jelölt mögött felsorakoztak volna a baloldali pártok és ugyanígy tesznek a kerületi jelöltekkel, akkor Tóth József szerint az ellenzék visszahódíthatta volna Budapestet a Fidesztől. A XIII. kerület régi-új polgármestere szerint főként nem az a baj, hogy az emberek nem mernek a baloldalra szavazni, sok helyen inkább a teljesítmény hiányzik. Tóth minderről a Hét Olajfa Egyesület kedd esti rendezvényén beszélt. 

Azt mondta, hogy teljes összefogásra lett volna szükség a választások előtt, de magán- és pártérdekek miatt feláldozták a várost. Horváth Csaba fővárosi szocialista politikus szerint valódi együttműködés helyett csak annak a látszata volt meg. Tóth és csapata azonban a XIII. kerületieknek megadta az összefogás érzését, ez volt a sikerük egyik titka. A másik, hogy az önkormányzati képviselők a helyi lakók között élnek, és olyan dolgokkal foglalkoznak, amik a helyieket valóban érdeklik.

A pénteken megalakuló új fővárosi közgyűlésről az angyalföld-újlipótvárosi polgármester azt mondta: nehéz lesz a városi, a kerületi és a politikai érdekeket úgy képviselni, hogy az az itt élőket szolgálja, ő azonban kész a kompromisszumokra. Óvott attól, hogy a testületben elkezdjenek csak politikai érdekeket szolgálni, mert akkor a város egésze háttérbe szorul. Azt is mondta, hogy a közgyűlésben szükség lenne frakciókra, mert a pártoknak eltérők az értékrendjük.

Teljes zűrzavart okozott az internetadó miatti tömegtiltakozás a jobboldali holdudvarban: miközben a Magyar Hírlapban újabb Békemenetet hívtak össze - bár a szervezők egy hete még visszakoztak -, Orbán Viktor délután jelezte, nem kér a támogatásból, szerinte "béke van". Mint kiderült, a kabinet eddig nem vonta vissza az internet megadóztatásáról szóló javaslatot, mindössze a felső plafonra vonatkozó részt törölték: vagyis, ha jelenlegi formájában szavaznák meg, az adó mértéke maradna gigabájtonként 150 forint. A kormányfő szerint az egész csak jogtechnikai kérdés.