Kifejtette: internetszolgáltatók, nagy multicégek, közepes- és kisvállalatok, internetfelhasználók, szakmai és társadalmi szervezetek, valamint a közélet politikán kívüli szereplői bevonásával szeretné megvitatni, milyen kérdésekben kérjék ki a magyar állampolgárok véleményét. Itt van a lehetőség, hogy az internet szabadságának erősítése érdekében értelmes párbeszédet folytassanak - hangoztatta a politikus, hozzátéve: személye a garancia arra, hogy ez sokmillió ember elégedettségével találkozó konzultáció lesz.
Deutsch Tamás szerint az, hogy a közvélemény által internetadónak nevezett javaslatot a kormány most visszavonja, "nagyon jó" és "bölcs" döntés. Az történt, hogy "egy kellő alázattal bíró politikai közösség - annak rendje és módja szerint - meghallgatta az emberek véleményét" - fűzte hozzá. Az EP-képviselő szerint ez nem gyengeség, nem visszavonulás, hanem "az erő és a rátermettség" jele. Megjegyezte: szerinte nem volt jó a kormány javaslata.
Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel a Kossuth Rádióban jelentette be: a távközlési adó kiterjesztése ebben a formában nem vezethető be, így módosítani kell a parlament előtt fekvő adótörvény-javaslatot. Közölte egyúttal, hogy január közepén nemzeti konzultációt kell indítani az internetről, benne az internet szabályozásáról és a pénzügyi kérdésekről, mert "választ kell kapnunk arra a kérdésre, hogy az interneten keletkező hatalmas extra profit hova lesz, és nem lehetne-e annak egy részét itt tartani Magyarországon, és bevonni a költségvetésbe". A konzultáció várhatóan 2015 első negyedévének, félévének végéig tart.