Szijjártó Péter ugyanakkor kifogásolta: az amerikai diplomaták nem készségesek abban, hogy ismertessék a vádak mögött álló részleteket. A miniszter a lap szerkesztőségével való találkozóján elmondta, komolyan veszi az állításokat, és nem kíván miattuk viszályba keveredni, sőt kijelentette, hogy ."Az Egyesült Államok a barátunk. Az Egyesült Államok a legszorosabb szövetségesünk."
Elmondta, hogy Victoria Nuland európai ügyekért felelős amerikai helyettes államtitkárral való keddi találkozójukon leszögezte: a magyar kormány zéró toleranciával viszonyul a korrupcióhoz, és örömmel együttműködik az Egyesült Államokkal a korrupció elleni küzdelemben. Az egyetlen dolog, amire szükségük van, az a hiteles információ.
Az amerikai USA Today napilap (is) megírta: nemrégiben hat jelenlegi és volt magyar hivatalos személyt fosztott meg attól a lehetőségtől, hogy amerikai beutazó vízumot kapjon. Hivatalos közlés szerint a döntés a kormányzati korrupcióról szóló "megalapozott információn" alapul. A panaszra, miszerint az amerikai fél nem hajlandó a részletek ismertetésére, a lap azt írta: az amerikai külügyminisztérium a vízumügyek titkossága miatt ugyan valóban elzárkózott a nevek, konkrétumok közlésétől, ám közleményében később rámutatott, hogy az információk Magyarországon hozzáférhetők a civil szervezetektől, a közérdekű bejelentők és civil társadalmi csoportok sorától, amelyek a kormányzati átláthatóság fenntartását tekintik feladatuknak.
Szijjártó Péter a lap közlése szerint kijelentette, hogy a kormány sikeresen, jó irányba fordította az ország megtorpant gazdaságát, ami sikertörténet a pénzügyi problémákkal küzdő Európai Unióban. Az amerikai USA Today ugyanakkor megjegyzi: "Orbán Viktor miniszterelnök konzervatív kormánya 2010-ben került hatalomra és a tekintélyelvűbb irányítás felé mozdult el."