A törvényszék folytatólagosan elkövetett adócsalás bűntettében és folytatólagosan elkövetett magánokirat-hamisítás vétségében mondta ki bűnösnek a polgármestert, viszont a bűnszervezetben, folytatólagosan, bűnsegédként elkövetett adócsalás bűntettének vádja alól felmentette.
Gyenes Levente bűnszervezet által kibocsátott fiktív számlák felhasználásával nyújtott be 2007-ben adóbevallást több hónapon keresztül, az áfa jogellenes csökkentésével mintegy 6,3 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.
Fodor Endre tanácsvezető bíró az ítélet indoklásakor elmondta, hogy a vádlott megtérítette az okozott kárt.
Gyenes Leventét, a Gyömrő 2000 Kör jelöltjét az október 12-i önkormányzati választáson újraválasztották Gyömrő polgármesterévé.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség bűnszervezetben elkövetett bűncselekmény miatt emelt vádat 2011-ben a vádlottak ellen, akik papíron működtetett gazdasági társaságok nevében több milliárd forint összegben bocsátottak ki valótlan tartalmú számlákat.
Az ítélet indoklása szerint a bűnszervezet fiktív gazdasági társaságokat hozott létre. A bűnszervezet irányítója, az elsőrendű vádlott semmilyen gazdasági tevékenységet nem végző társaságok nevében számlákat bocsátott ki. A megrendelők a számlákat beállították a könyvelésükbe, és ennek alapján kevesebb áfát fizettek be a központi költségvetésbe, illetve jogtalanul igényeltek vissza áfát, ez utóbbi összege mintegy 300 millió forint.
A megrendelők többsége Bács-Kiskun megyei volt, a kapott számlák összegének meghatározott százalékát fizették a "számlagyárnak".
A vádhatóság szerint a bűnszervezetet hét ember alkotta - köztük a gyömrői polgármester -, további 25-en pedig a fiktív számlák vásárlói voltak. A per kezdete óta két vádlott meghalt.
Hat vádlottra bűnszervezetben elkövetett adócsalás miatt egy évtől hét évig terjedő börtönbüntetést szabott ki Fodor Endre tanácsvezető bíró, ők feltételesen nem bocsáthatóak szabadlábra. A vádlottak büntetésbe beszámította a bíróság az előzetes letartóztatásban eltöltött időt, ennek alapján a hatodrendű vádlott már letöltötte a büntetését. Egy további vádlott is letöltendő börtönbüntetést kapott, de büntetése háromnegyede után szabadlábra helyezhető.
Hét vádlottat különböző idejű, felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek, többen pénzbüntetést kaptak, míg öt embert felmentett a törvényszék.
Az ügy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Regionális Igazgatósága elődjének feljelentése alapján indult 2009-ben. A nyomozást a Kecskeméti Városi Ügyészség felügyelete mellett folytatták le, majd a Bács-Kiskun Megyei Főügyészség emelt vádat.
Az ítélet nem jogerős, mert az ügyész három nap gondolkodási időt kért, a vádlottak többsége enyhítésért nyújtott be fellebbezést, a gyömrői polgármester védője is három nap gondolkodási időt kért. Többen elfogadták az ítéletet.