A francia terv a limitet négy százalékban határozza meg, amit az Európai Bizottságnak el kell utasítania – fejtette ki az Európai Néppárt frakcióvezetője, Manfred Weber a Spiegel hasábjain. Szerinte Párizs hitelességét teszi kockára, ez azonban az alapja lenne annak, hogy Európa elkerüljön egy újabb pénzügyi válságot.
Több kisebb euróövezeti ország is keményebb fellépésre ösztökélné Brüsszelt a franciákkal szemben. Xavier Bettel luxemburgi pénzügyminiszter kifejtette, ha a kis országok, köztük Luxemburg számára előírás a szabályok megtartása, akkor másokkal sem lehetne kivételt tenni. Hasonlóképpen értékel a német Bundestag Európa-ügyi bizottságának vezetője, Günter Kirchbaum.
A Spiegel azonban úgy értesült, hogy a berlini kormány a franciák segítéségére siet, amolyan közvetítőként lép fel Párizs és a Bizottság között. Komrpomisszumot szorgalmaz, melynek lényege az, hogy Franciaország írásban kötelezi magát a brüsszeli szabályok megtartására, a költségcsökkentő intézkedések meghozatalára, a strukturális reformok elfogadására, s mindezekre menetrendet állít fel. Berlini körök kizártnak tartják, hogy Brüsszel egy az egyben visszadobja a francia költségvetési elképzeléseket.