Fekete Györgyöt 165 igen, 8 nem és 12 tartózkodás mellett választották meg, elnöki megbízatása három évre szól. A posztért egyedül indult.
Fekete György megköszönve a bizalmat ígéretet tett, hogy az értelmes és használható javaslatokat a jövőben is megfogadják, ellenben minden szkepszistől megkísérlik megóvni az akadémiát. "Az a fontos, ami holnap reggel kezdődik" - fogalmazott az újraválasztott elnök.
Emlékeztetett, hogy a magyar kormány a művészet területén elsőszámú partnerének tekinti az MMA-t, ami örömteli és nagy tisztesség, viszont óriási felelősség is. "A ránk rótt tennivalókat még nem tudjuk minden esetben ellátni, mert a szervezet felépítése egyelőre nem olyan mértékű" - mutatott rá.
Fekete György szerint a Pesti Vigadóban megindult az élet, s a színház és az étterem átadásával Európa első és egyetlen olyan művészeti intézménye jön létre, amelyben hat művészeti ág "egy napon, egy időben" lehet jelen.
A legutóbbi, májusi közgyűlés óta eltelt időszakról elmondta: a köztestület életében nagy változást jelentett, hogy megalakult a kilencedik, a művészetelméleti tagozat, valamint megvalósulhatott a Nemzet Művésze díj. Az elismerést azok a 65 év feletti Kossuth-díjas művészeket kaphatják, akik a saját művészeti területükön jelentős értéket hoztak létre.
Fekete György kitért arra is, hogy az elmúlt három évben "az akadémia egyetlen őrtüzet nem gyújtott, senkit nem támadott meg és semmilyen szekértábor-effektusban nem működött közre", holott minden irányból támadás érte. Csak az együttműködésben van a remény, mert a magyar művészet a világhoz szól - hangsúlyozta.
A tisztújító közgyűlésen alelnökké választották Dévényi Sándor építészt és Jankovics Marcell filmrendezőt. Elnökségi tag lett Dubrovay László zeneszerző, Marton Éva operaénekes, Szemadám György festőművész és Tamás Menyhért költő, író.
A közgyűlésen döntés született többek között a 2015. évi programtervről, az MMA ösztöndíjszabályzatának módosításáról és a Felügyelő Testület ügyrendjéről.
A tagok megválasztották az Etikai Bizottság tagjait, amelynek elnöke Dobó János építész, alelnöke pedig Hauser Beáta kárpitművész lett.
Az eseményen megalakították a Professzori Felterjesztések Bizottságát, amely főiskolai vagy egyetemi tanár kinevezését kezdeményezheti. A határozat szerint a bizottság vezetője az MMA elnöke, amennyiben az elnök habilitált egyetemi tanár vagy habilitált professor emeritus. Ha az MMA elnöke e feltételnek nem felel meg, akkor a bizottság elnökét az elnökség kéri fel a közgyűlés által választott tagok közül.
A bizottság elnöke hivatalból Fekete György lett, tagjai pedig Devich János gordonkaművész, Farkas Ádám szobrász, Huszti Péter színművész és Ferencz István építész, tervezőművész.