Bár Ljubljana azt reméli, Bulcot Bratusekhez hasonlóan alelnöknek, illetve az energiunióval foglalkozó tárca élére jelölik, ami azt jelentené, nem történik lényegi változás a tárcák elosztását illetően, az uniós tagországok ellenzik, hogy Szlovénia megkapja a befolyásos pozíciót.
Bulcot eleve komoly fenntartásokkal fogadják Brüsszelben, mivel előzőleg az Európai Néppárt (EPP) és a szociáldemokraták frakciója megállapodott arról: Tanja Fajont jelöljék szlovén uniós biztosnak. Miro Cerar szlovén kormányfő azonban keresztülhúzta számításaikat regionális fejlesztési minisztere Brüsszelbe való küldésével.
Az European Voice szerint az egyik lehetőség az, hogy Bulc közlekedési és űrkutatási biztos lesz, míg a szlovák Maros Sefcovic kapja meg az energiaunióval foglalkozó tárcát. A közlekedési bizottságban azonban többen ellenzik ezt a forgatókönyvet.
Egy másik lehetőség, hogy a digitális területért felelős biztost, Günther Oettingert teszik az energiaügyi tárca élére, s kapná meg az alelnöki tisztséget. Oettingernek tetszene ez a megoldás, mert kezdettől fogva nem lelkesedett megbízatásáért. Ugyanakkor ha alelnökké tennék meg, akkor felborulna a Bizottságban az az egyensúly, amelyet Juncker a régi és az újabb uniós tagok között akart felállítani.
Egy harmadik eshetőség közvetlenül érintené Navracsics Tibort is. Eszerint Bulc kapná meg a kulturális tárcát, a bolgár Krisztalina Georgijeva lenne energiaunióért felelős biztos, az ő tárcáját, a költségvetési posztit a szlovák Maros Sefcovic venné át, közlekedési és űrkutatási biztosnak pedig Navracsics Tibort tennék meg.
Ez azonban azt jelentené, hogy négy új meghallgatást kellene tartani az Európai Parlamentben. Így szinte kizárt lenne, hogy november 1-jén megkezdhetné a munkát az új EP.