Juncker kedden délután hat órakor találkozik Violeta Bulccal, akit Ljubljana jelölt a meghallgatásán leszerepelő, majd a múlt héten visszalépett volt szlovén miniszterelnök, Alenka Bratusek helyére. A találkozót megelőzően a szóvivő nem volt hajlandó találgatásokba bocsátkozni arról, hogy milyen tárcát kaphat az új szlovén jelölt, megkapja-e a volt kormányfőnek kijelölt, energiaunióért felelős alelnöki posztot, vagy esetleg Juncker átalakítja a testületen belüli feladatok elosztását.
Ezzel összefüggésben Szkínász arra is kitért, hogy Juncker még arról sem határozott, hogyan orvosolja a Navracsics Tibor esetében felmerült problémát, miszerint az EP szakbizottsága uniós biztosnak alkalmasnak nyilvánította, de nem támogatta kinevezését oktatási, kulturális, ifjúsági és állampolgársági ügyekért felelős biztosnak. Margarítisz Szkínász hangsúlyozta, hogy Juncker álláspontja az, hogy a 27 meghallgatást követően 26 esetben a bizottságok pozitív döntést hoztak.
A brüsszeli testület megválasztott elnöke a parlamentnek a bizottság egészéről hozott véleménye alapján dönt majd - tudatta Szkínász. Arra a kérdésre, hogy tartható-e a kitűzött menetrend, hivatalba léphet-e november 1-jén a Jean-Claude Juncker vezette Európai Bizottság, a szóvivő azt a választ adta, hogy ezt nem tudja bizonyossággal megerősíteni.
Az Európai Parlamentnek és bizottságainak az uniós szerződés értelmében nincs joguk ahhoz, hogy egy-egy kijelölt biztost visszautasítsanak, a plenáris ülés egyben szavaz az egész biztosi kollégiumról. A tervek szerint a szavazást október 22-én tartanák. Ha a testület elnyeri a képviselők többségének bizalmát, a tagállamok minisztereit tömörítő tanács minden további nélkül kinevezheti az Európai Bizottság tagjait.