Liberálisok:
Sikerült elérni azt a célt, hogy a Magyar Liberális Pártot önállóan megmutassák a politikai közvélemény előtt - jelentette ki Bodnár Zoltán, a párt főpolgármester-jelöltje. Bodnár kiemelte, hogy több mint 300 önálló jelöltjük volt, ami nem kevés egy ilyen fiatal párttól. Mindez reményt adhat arra, hogy a liberalizmus eszméje újra táptalajra hull Magyarországon, főleg a fiatalabb generáció körében, és nem szitokszó lesz a liberalizmus.
LMP:
Az európai parlamenti választás már azt mutatta, hogy az LMP-nek nem kedvez az extrém alacsony részvétel - nyilatkozta Schiffer András. A párt társelnöke örömét fejezte ki, hogy Budapesten többen voksoltak, mint az európai parlamenti választáson. A mutatót a többi közt az idei harmadik választással indokolta, mint fogalmazott, a harmadik kampányban túl sok újdonságot a szereplők sem tudtak mondani a választóknak. Megjegyezte, az intézményrendszer legitimitását gyengíti, ha kevesen járulnak az urnákhoz, úgy vélte ugyanakkor, hogy a következő önkormányzati választáson ez már változhat, hiszen azt már öt év múlva rendezik, vagyis az egyes választások időben távolabb lesznek egymástól.
Jobbik:
Jelentős sikert ért el a Jobbik a párt elnöke szerint az önkormányzati választáson. Vona Gábor a párt eredményváró rendezvényén kiemelte: a Jobbik képviselői immár az ország minden pontján ott vannak, 19 megyei közgyűlésből 17 helyen a második helyet szerezték meg, és többszörösére nőtt polgármestereik száma. A szélsőjobboldali párt elnöke szerint 2018-ban a Fidesz és a Jobbik között lehet majd választani, a "kétharmad nem tart örökké". Megkezdik a felkészülést a kormányzásra - jelentette ki Vona.
Géczi József politológus, volt szocialista országgyűlési képviselő a Népszavának adott rövid elemzésében úgy vélte, olyan agresszív kampányt folytatott a jobboldal, amely már a hívőknek sem tetszett, szerinte Kothencz János ennek köszönheti a vereségét.