Bioritmus;cukorbetegség;Diabétesz Világnap;tévhitek;

Forrás: Getty Images

- Tévhitek a cukorbetegségről

Ahogy a legtöbb betegségről, így a diabéteszről is rengeteg információt találhatunk az interneten. Minthogy nem lehetünk biztosak megbízhatóságukat illetően, ezért jó, ha fenntartással kezeljük ezeket. A kamaszpanasz.hu összegyűjtötte a Diabétesz Világnapja alkalmából a cukorbetegséggel kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket.

Az interneten található információk nagy részének kérdéses lehet a megbízhatósága - főként, ha betegségek kezeléséről van szó. A nem megfelelő tanácsok követése ugyanis nagyobb kárt okozhat hosszútávon, ami igaz a cukorbetegség esetében is. A legcélszerűbb mindig a kezelőorvost felkeresni, ha kérdésünk van - főként, ha valamilyen gyanús kezelésről hallunk, ami szinte túl szép, hogy igaz legyen, hiszen ezek némelyike tévhiteken alapulhat.

Ilyen tévhit többek között, hogy a cukorbetegség fertőző, kinőhető vagy inzulinnal gyógyítható. Nem szorul különösebb magyarázatra, hogy például egy kisgyerek esetében miért káros, ha azt gondolja, hogy kinőheti a diabéteszt, ahogy az sem, hogy egy cukorbetegséggel együtt élő számára miért lehet sértő, ha fertőzőnek gondolják.

Léteznek káros tévhitek is. Ilyen például az, hogy a cukorbetegek érzik, mikor magas és mikor alacsony a vércukorszintjük, hiszen ezt pontosan kizárólag tesztek segítségével tudják megállapítani - előfordulhat, hogy az érintettet becsapja a közérzete. Ez akkor válhat veszélyessé, ha a beteg nem végez folyamatos méréseket, hiszen előfordulhat, hogy folyamatosan túl magas szinten van vércukra, ami károssá válhat a szervezetre nézve.

Ilyen, és ehhez hasonló tévhitekkel foglalkozik a Diabétesz Világnapja alkalmából a kamaszpanasz.hu cikke.

Erőszakba torkolltak az Iszlám Állam (IÁ) dzsihadista terrorszervezet elleni tüntetések kedd este a németországi Hamburgban és Cellében.