Javukra vált a honi tévéknek a hét eleji politikai "zivatar", Falus Ferenc visszalépése. Az ATV Hírvitája is tudott újdonsággal szolgálni, régi szereplőkkel. Mráz Ágoston Sámuel nem tudott ugyan túllépni az árnyékán, a baloldal "hosszú távú gyötrelmeit" vizionálta, amire Tóth Csaba, a Republikon Intézet kutatója elegánsan és meggyőzően állította szembe a Fidesz gonoszkodásait.
Könnyű úgy hengerelni, ha új törvényekkel akadályozzák meg választási vereségüket. Stabil demokráciákban ez általában nem szokás, csak ott, ahol száműzik a demokráciát. A későbbiek látszólagos ellentmondásai viszont nem gyöngítették, inkább gazdagították az ellenzék lehetőségeit.
Igaza van az MSZP elnökségének, amikor arra buzdít, hogy a választók a budapesti kerületekben baloldali polgármester jelöltek megválasztásával fosszák meg Tarlóst a közgyűlési többségtől. És igaza van a budapesti vezetőségnek, amikor Bokros támogatására szólít föl, mert igenis lehet győzelmi esélye. Nem a "vagy-vagy" a célravezető, hanem a hajlékony harcmodor.