Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kijelentette: a beruházás jelentősen növeli az energiabiztonságot, javítja az ország versenyképességét, újabb lökést ad a gazdaság bővülésének, garantálja az energiapolitika sikerét és hozzájárul az ipari rezsicsökkentéshez. A miniszter az elmúlt évek legnagyobb gazdaságfejlesztő beruházásának nevezte a paksit, és azt mondta: az állam az elmúlt évtizedek legsikeresebb megállapodását kötötte a szerződésekkel, sokat veszített volna az ország ha elszalasztja.
Az LMP a zöldenergia mellett foglalt állást az atomenergia helyett. Szél Bernadett azt mondta, a politikai elit összezár, hogy beleerőltesse a társadalmat a projektbe. Az ellenzéki képviselő nem legitim energiaforrásnak nevezte az atomenergiát, arra hivatkozva, hogy abból olyan hulladék marad hátra, amivel a következő generációk sem tudnak mit kezdeni.
Tóth Bertalan, a szocialisták vezérszónoka az erőmű bővítéséről szóló pénteki vitanapon arról beszélt az Országgyűlésben, hogy az "Orbán-Putyin paktummal" kapcsolatban hazugság, hogy a bővítés lenne az egyetlen járható út. Kitért arra: a 2009-es parlamenti döntés csak az előkészítéshez adott elvi hozzájárulást. Tóth szerint a 3000 milliárd forintos orosz hitel törlesztőrészlete 4-500 milliárd forint lehet, és ez összefügg “a kilátásba helyezett kiadáscsökkentéssel”.