Zoltai kinevezése ellen sokan tiltakoztak, a Dohány utcai templomkörzet is visszahívta elnöki posztjáról, lapunknak pedig a fideszes Gulyás Gergely elfogadhatatlannak nevezte és az alaptörvénnyel is ellentétesnek tartotta, hogy egy volt munkásőrből kormánytanácsadó váljon. Az Országgyűlés alelnökének reakciója nem nyerte el L. Simon László tetszését, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára szerint Zoltai "nem lett fideszes vagy a Fidesz által támogatott politikus", és egy kötött, "konkrét szakmai témában" ad tanácsokat a kancelláriát vezető miniszternek, noha - ismerte el - a munkásőr múltjával sem ő, sem Lázár nem tudnak azonosulni. L. Simon ennek ellenére az egykori MSZP-s, az önkormányzati választáson viszont már fideszes támogatással induló Karsai Józsefet említette párhuzamként, s reményét fejezte ki, ha Gulyás kifogásolta Zoltai kinevezését, megszólal Karsai ügyében is.
Eközben a vs.hu kormányközeli forrásokra hivatkozva azt írta, maga Orbán Viktor sem örült Zoltainak, a kinevezését provokációnak tartja. Lázár ugyanakkor a portálnak azt mondta, mindenkinek jogában áll olyan tanácsadókat fogadni, akiket akar. A portál egyébként azt a következtetést vonta le az esetből, hogy Lázár a kormányzattal szemben álló zsidó szervezetek közötti zavarkeltésnek szánhatta Zoltai szerződtetését. Maga a tanácsadó egyébként a zsidó újév alkalmából arról írt, mindenkinek megbocsát, aki zúgolódott a kinevezése ellen: "egy valamit kell csak tisztába tenni még. Az új év az új korszakot is jelent. Minden szempontból. És ezt értse mindenki, ahogy akarja".
Megírtuk, a kinevezésről a Lázár által összehívott Zsidó Közösségi Kerekasztal legutóbbi ülésére időzítve írt a Magyar Hírlap, a tárgyaláson pedig Zoltai már friss, tanácsadói funkciójában jelent meg, Lázár és L. Simon között helyet foglalva.