férfi kézilabda;MKB-MVM Veszprém;SEHA-Liga;Fonyó Károly;

Ahogy Andreas Nilsson repül, úgy szárnyal a Veszprém FOTÓ: MTI/KOVÁCS ANIKÓ

- "A csoportelsőség minimális célunk"

Amikor az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata a hazai bajnoki alapszakasz helyett a SEHA Ligát választotta, szinte mindenki elfogadta azt az érvelést a klubvezetőktől, hogy egy komoly nemzetközi sorozat sokkal jobb felkészülést biztosít a Bajnokok Ligájára. Dr. Fonyó Károly, a klub elnöke lapunknak elárulta: remekül sikerült az eddigi hat meccsük, ám az igazi értékmérő majd a szombaton, a moszkvai BL-rajt lesz. Az elvárás nagy, igaz, a csapat még sosem volt ilyen erős, mint most.

- A Veszprém a SEHA Ligában hat meccsből hatot nyert nagyon simán, talán bevallhatja, ennél azért nehezebb meccsekre számított?

A Veszprém eddig hibátlan

SEHA Liga
Vojvodina (idegenben) 32-19
Tatran Presov (i) 32-29
Borac Banja Luka (i) 33-29
Vardar (otthon) 31-23
Rk Nexe (o) 36-18
Metalurg Szkopje 33-21
Szuperkupa
Szeged (o) 33-24

- Nagyon elégedett vagyok az eddig elértekkel, ezek az eredmények önmagukért beszélnek - válaszolt Fonyó Károly.

- Ráadásul a mutatott teljesítményünkre sem lehet sok rossz szavam. Máris kijelenthető, ennek a BL-szezonnak egy nagyon felkészült és egy roppant erős Veszprém vág neki.

- A Bajnokok Ligájában szombaton Moszkvában kezdenek, s épp azért választották a SEHA Ligát a hazai pontvadászat helyett, hogy erős nemzetközi mezőnyben edződjenek a nagy menetelésre. Az eddig tapasztaltak alapján tényleg úgy érzi, jól döntöttek?

- Igen, továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ez a sorozat sokkal jobban felkészíti a csapatot a BL-re, mint a hazai bajnokság. Heti rendszerességgel komoly külföldi csapatok ellen vívhattunk tétmeccseket, ráadásul egy olyan sorozatban, amelyben velünk együtt öt BL-induló található. A macedón és horvát klubok ellen remek teljesítményt nyújtottak a fiúk, remélem, a folytatás is ilyen lesz, és beigazolódik, a döntésünk a váltásról helyes volt.

- Vannak, akik anyagilag nem tartják előnyösnek, hogy a csapat a hazai ellenfelei helyett külföldön játszik, az utazásokkal együtt járó költségek rengeteg pénzt emésztenek fel.

- Akkor most elárulom: a SEHA Liga üzletileg is sokkal jobb a klub számára, mint a hazai alapszakasz. A megállapodások értelmében a liga állja az összes utazási és szállásköltségeinket, illetve kemény tárgyalások után a nevezési díjunkból is engedtek. Tényleg mindent megtettek azért, hogy ott szerepeljünk.

- Hallani véleményeket, melyek szerint itthon - a szintén rendkívül megerősödő - Szeged nagyobb ellenállást fejtene ki, mint a mostani ellenfeleik

- A Szuperkupa fináléjában játszottunk velük, és anélkül, hogy megbántani akarnám a szegedieket, de hasonló fölénnyel, kilenc góllal vertük őket. Ráadásul az eddigi hazai meccseink teltházasok voltak, azaz a szurkolók is elfogadták a SEHA Ligát.

- Azért valljuk be, a szombaton kezdődő BL-csoportkör teljesen más kávéház lesz. Vannak sérültjeik, így felmerülhet a kérdés, terveznek-e erősítést a csapatban?

- Nem gondolkodunk új igazolásokon, a sérültek ellenére sem. Nagyon erős a csapatunk, és a lehető legjobban állunk a csapatépítés szempontjából is, mert a tapasztalt és a fiatal tehetséges játékosok aránya kifejezetten jó. Ugyanakkor az tagadhatatlan, hogy nem bánnám, ha a Kiel irányítóját, az izlandi Aron Palmarssont már most a sorainkban tudhatnánk, ám a németek csak 2015. július elsejétől engedték el. Ha ő megérkezik, azt hiszem, két-három évig csúcsgárdát láthat a közönség a veszprémi arénában.

- Nélküle mi a csapat célja a BL csoportkörben?

- A minimum, hogy megnyerjük azt, a maximum az lenne, ha mindezt pontveszteség nélkül tennénk meg. Úgy vélem, ez a keret ennél nagyobb feladatokra is alkalmas.

- Manapság nem annyira biztonságosak a légifolyosók Kelet-Ukrajna felett, Moszkva felé. Miként jutnak el az orosz fővárosba?

- A repülővel megközelíthető utakra különgépet szoktunk bérelni, hogy a szurkolók a csapattal együtt utazhassanak el a meccsre. Most sajnos a Kelet-Ukrajnában zajló események átírták a megszokott forgatókönyvet: a gárda Bécsből a menetrend szerinti járattal repül az orosz fővárosba, ahol az előzetes információk alapján majd kétszáz szurkoló támogatja majd a csapatot.

Százharminc évvel ezelőtt, 1884. szeptember 27-én nyitotta meg kapuit a budapesti Opera. A Magyar Állami Operaház az első megnyitót idéző élő tömegjelenettel, rendhagyó gálaesttel, filmbemutatóval és egy történeti könyv megjelentetésével ünnepli az évfordulót. Szeptember 27-én kétszáz önkéntes statiszta jeleníti meg azt a tömeget, amely az 1884-es megnyitót hűen rekonstruálva betör az Operaházba.