politikusok;üzletemberek;Welsz Tamás;

- Politikusok nevei Welsz üzlettársának levelében

Egy Szlovákiát és Magyarországot is érintő áfacsalási ügyben közreműködő cégek, politikusok és üzletemberek nevei szerepelhetnek abban a kézzel írt levélben, amelyet az áprilisban öngyilkosságot elkövető Welsz Tamás egykori üzlettársa, a gyanús körülmények között eltűnt Dömény Zoltán hagyott hátra - értesült az Index.

A hírportál szerint a szlovákiai magyar üzletember egy búcsúlevelet hátrahagyva idén februárban tűnt el egy nappal azután, hogy a Magyar Nemzet megírta: az MSZP akkori elnökhelyettese, Simon Gábor 240 millió forintnyi devizát tart egy osztrák bankszámlán. Mint ismert, Welsz Tamás azután vett be mérget, hogy a Simon-ügy miatt a rendőrség házkutatást tartott nála és éppen kihallgatásra akarták szállítani.

A most előkerült, 38 oldalas levelet Dömény felesége találta az üzletember irodájában, a dokumentum pedig kronológiailag levezette a teljes áfacsalást. Arról is írt, hogy a zökkenőmentes üzlet miatt kiket kellett lefizetniük, a megvesztegetettek között politikusokat is megnevezett. Dömény felesége a levél eredeti példányát a szlovák rendőrségnek adta át, míg a hitelesített másolatot elküldte a magyar adóhatóságnak is. A szlovák nyomozók később titoktartási nyilatkozatot írattak alá a feleséggel, vagyis lehetséges, hogy Dömény levelében államtitkokat is elárult.

Az időpontoknak is szerepük lehet az ügyben; Welsz Tamás három nappal azután lett öngyilkos, miután másik szlovákiai magyar üzlettársát, Bankó Gyulát letartóztatták, állítólag szintén áfacsalási ügyben. Bankó nem sokkal Welsz halála után hunyt el vizsgálati fogságban, halála körülményeiről azonban semmit sem tudni.

Megerősítette lapunknak a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), hogy a médiatanácsnak jelenleg is érvényes hatósági szerződése van a programdíjról az RTL Klubbal és a TV2-vel is. Mint az NMHH lapunknak megírta, a kontraktusban a csatornák azt vállalták, hogy 2014. december 31-ig nem kérnek ilyen díjat a kábelszolgáltatóktól, ami egyébként - mint hangsúlyozták - a hatályos törvényi előírás megismétlése a szerződésben.