Az amerikai katonák hetente ötszáz ápolót képeznek ki, 17 darab, egyenként száz ágyas egészségügyi központot építenek fel a tervek szerint. A libériai fővárosban, Monroviában parancsnoki központot létesítenek, az amerikai és a nemzetközi segélyek elosztásának koordinálására. Felvilágosító kampányt indítanak a lakosság körében.
Amerikai kezdeményezésre rendkívüli ülést tart az ENSZ Biztonsági Tanácsa a nyugat-afrikai térséget sújtó Ebola-járvánnyal kapcsolatban - jelentette be Samantha Power, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete.
A csütörtökön tartandó találkozótól Washington azt reméli, hogy a világszervezet tagállamai konkrét kötelezettségvállalásokat is tesznek a válság leküzdése érdekében, különösen a három leginkább sújtott országra, Libériára, Guineára és Sierra Leonéra vonatkozóan.
Samantha Power azt mondta: azonnali nemzetközi fellépés nélkül a jelenlegi helyzet olyan válsággá fajulhat, amely a ma becsültnél jóval több emberéletet követelhet, és "egy generációval vetheti vissza a nyugat-afrikai országokat". Ha azonban a nemzetközi közösség összefog, a válság kezelhető - tette hozzá.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa elsősorban a békét és nemzetközi stabilitást fenyegető
veszélyekkel foglalkozik. Ritkán fordul elő, hogy napirendjére közegészségügyi témát vesz fel: eddig csupán egyetlen ilyen ülést tartottak, amely - szintén amerikai javaslatra - az AIDS terjedésével foglalkozott.
Sierra Leone, Libéria és Guinea területén tombol legintenzívebben a járvány. Eddig már több mint 2400-an haltak meg, az áldozatok több mint fele libériai volt. Az Egészségügyi Világszervezet szerint többezer új megbetegedés fenyeget Libériában, mielőtt enyhülne a járvány.