A királyi gárda a tavasszal, kínokkal teli hosszú évtized elteltével, megszerezte fönnállása 10. elsőségét a legrangosabb európai klubtornán.Carlo Ancelotti, a PSG-től érkezett edzőfejedelem akkor nem éppen hirtelen rátört elragadtatásból említette, hogy „új sikerkorszak köszönt a XX. század legjobb együttesére”. Minden adottnak tűnt ahhoz, hogy a fehérek hasonlóan dicsőséges éveket éljenek át, amilyet az ’50-es, ’60-as dekádok fordulóján.
Csoportkör, 1. forduló
Kedd
A csoport
Olympiakosz-Atlético
Juventus-Malmö
B csoport
Real Madrid-Basel (Tv: Digisport1)
Liverpool-Ludogorec (Tv: Digisport2)
C csoport
Monaco-Bayer Leverkusen
Benfica-Zenit
D csoport
Dortmund-Arsenal (Tv: Sport 1)
Galatasaray-Anderlecht
Szerda
E csoport
AS Roma-CSZKA Moszkva
Bayern München-Manchester City (Tv: Digisport1)
F csoport
Barcelona-APOEL (Tv: Digisport2)
Ajax-PSG
G csoport
Chelsea-Schalke
Maribor-Sporting
H csoport
Porto-BATE
Athletic-Sahtyar Donyeck
A nyár azonban sok mindent megváltoztatott. Mindenekelőtt Florentino Pérez elnök módosított a kereten, eladta Angel di Maríát, Xabi Alonsót, sőt Diego Lopezt is, aki kiszorította a kapuból a klubikon Iker Casillast. A helyükre kiváló futballisták érkeztek (James Rodríguez, Toni Kroos, Keylor Navas), ám a játékoscserék negatív következményekkel jártak a spanyol fővárosban maradottak lelkiállapotára, s ekként az öltözői hangulatra.
Mindennek jeleként napirendre került a csapat talizmánjának távozása. Miközben a brit lapok azt találgatják, hogy a portugál melyik szigetországi klubban folytathatja karrierjét, a Real Madrid korábbi elnöke, Ramon Calderon kapva kapott az alkalmon, hogy útóda politikáját kritizálja.
„Úgy látom, Ronaldónak elege lett abból, ami a klubnál folyik. Legjobb játszótársait
sorban eladják mellőle” – utalt a sportvezető arra, hogy a portugál 2009-es érkezése és az idei nyár közötti időszakban is olyan fontos futballisták távoztak, mint Arjen Robben, Gonzalo Higuaín és Mesut Özil.
A Real évek óta nem kezdte annyira gyöngén a szezont, mint a mostani ősszel. Az európai Szuperkupát ugyan pompás játékkal hódította el a Sevilla ellenében, ám a hazait már elveszítette azzal az Atléticóval szemben, amelyik a múlt víkenden a bajnokságban is felülmúlta. Miközben a nagy rivális Barcelona hibátlan három kör elteltével, a Real két vereséggel csak a 13., minekutána Ancelotti kénytelen olyan nyilatkozatokat tenni, hogy nem aggódik az állása miatt…
A Bajnokok Ligája mai rajtja talán alkalmat ad arra, hogy a dolgok helyrebillenjenek. Ehhez ideális partner vendégeskedik a Bernabéu-stadionban: a Basel nem az a kompánia, amely bárhol könnyen adná magát, viszont nem is annyira erős, hogy a BL-címvédő néhány gólos sikerére ne lehetne joggal alapozni.
A B csoport másik óriása, a Liverpool szintén javítani akar, a hétvégén tudniillik kellemetlen meglepetésben részesítette az Aston Villa (0-1). Riválisa az a Ludogorec, amely filmbe illő körülmények közepette harcolta ki fennállása első BL-főtáblás szereplését (hosszabbítás, kapuskiállítás, védő a kapuba, tizenegyesek, a vészkapus előbb értékesíti saját kísérletét, majd hárít kettőt).
Az A csoportba kapott besorolást a legutóbbi másik döntős, az Atlético továbbjutása szintén borítékolható, a Juventusé már kevésbé, jóllehet a zebramezesek új edzővel és új reményekkel vágnak neki a sorozatnak. A C jelű gruppban ugyan végső sikerre is esélyes óriás nem kapott helyet, a négyes mégis roppant kiegyenlítettnek tetszik, nem úgy a D, amely kiengesztelésül mindjárt rangadóval nyit: a Dortmund az Arsenalt fogadja. Na, nem mintha bármelyik fináléba jutása ne jelentene meglepetést.
A konkurencia ugyanis igen erős, de róluk majd holnap esik több szó: a Barcelona, a Chelsea, a ManCity és a PSG szerdán kezdi menetelését.