6.oldal;Külföldi sajtó Magyarországról;

- A "putyinizálódás" folytatódik

The Economist

Magyarország " putyinizálódása" folytatódik

Az európai sajtót továbbra is élénken foglalkoztatja a magyar kormány fellépése a civil szervezetekkel szemben. Legfrissebb számában a tekintélyes brit hetilap, a The Economist arra emlékezetet: országok sora próbálja törvényekkel korlátozni a civil szervezeteket abban, hogy szabadon gyűjtsenek külföldön is pénzt tevékenységükhöz. Egyiptomot és Oroszországot említi külön is lap ebben az összefüggésben. Amíg Putyin hazájában a civil szervezetek meglepetésszerű ellenőrzésekre számíthatnak, bizonyítékot keresve a külföldi befolyásoltságra, addig Orbán Magyarországában "könyvvizsgálatnak" vetik alá a külföldi támogatást élvező csoportokat a miniszterelnök abbeli, önmagának meghirdetett küldetése jegyében, hogy országát "illiberális állammá" alakítsa át.

Neue Zürcher Zeitung

Ugyanerről a vezető svájci napilap, a Neue Zürcher Zeitung, budapesti tudósításában ezt írta: Orbán Viktornak új ellenségre van szüksége, a civil szervezetekkel szembeni fellépés a kormányfő politika-értelmezésének tükre. A Magyarország és Norvégia közti amúgy is feszült viszony újabb mélypontjához érkezett a norvég civil alapokat kezelő szervezetek elleni, méreteit tekintve teljesen túlfeszített rendőri akcióval. Kevéssé meglepő ellenzéki körök szemrehányása, miszerint a magyar hatóságok eljárása puszta erőfitogtatás, a civil szervezetek megfélemlítésére irányuló akció. A svájci lap, helyi kommentátorokat idézve, Magyarország "putyinizálódásának" újabb jeleként értékeli a fejleményeket.

Minden jó, ha a vége jó, tartja a mondás, és ezt hatványozottan igaz a taskenti birkózó világbajnokságra, ahol a hétvégéig a magyar versenyzők nem kápráztattak el bennünket, ezúttal viszont Bácsi Péter a 80 kilogrammos kategóriában arany-, Lőrincz Tamás 66 kg-ban bronzérmet szerzett. Rajtuk kívül utóbbi öccse, Viktor is felállhatott a dobogó legalsó fokára, így összesen három éremmel zárta a magyar küldöttség a seregszemlét.