A Gmailnál azonban úgy vélték, felesleges megkondítani a vészharangot. A nyilvánosságra hozott kombinációk mindössze két százaléka érvényes. Ez azonban így is azt jelenti, hogy százezer személy postafiókjának adatai kerültek fel a világhálóra. Az érintetteket felszólítottál arra, változtassák meg jelszavukat. Az azonban nagy kérdés, honnan tettek szert az adatokra. A Google szerint ugyanis szerverét nem törték fel.
A Gmail 2004-es megjelenésével forradalmasította az elektronikus levelezést. Kezdetben meghívóval csatlakozhattunk a Gmail világába. A szolgáltató ekkor még egy gigabájtnyi tárhelyet adott, de ez is a sokszorosa volt annak, amit az addigi szolgáltatók. Az emailt ráadásul akár az Outlookból is egyből elküldhettük. A Google felemelkedése a kiváló keresőszolgáltatás mellett a Gmail nagyvonalúságára volt visszavezethető.
2005 tavaszán aztán új ajándékkal kedveskedtek a felhasználóknak. Georges Harik, a cég termékmenedzsere bejelentette, hogy a tárhelyet folyamatosan, napról napra emelik, amely akár a végtelent is elérheti. Kapacitását eleinte 3,2 MB/nap sebességgel növelték, majd ezt 145 MB/évre lassították, ami 0,4 MB/napnak felel meg. 2007 októberében aztán felgyorsították a számlálót 5,37 MB/napra. 2007 decemberében 6 gigabájtra emelték a tárhelyet, amivel továbbra sem kelhetett versenyre egyetlen szolgáltató sem.
A tárhely folyamatos emelése mellett a Gmail másik telitalálata a chatszolgáltatás bevezetése volt, melynek segítségével a webes felületről lehet csevegni bárkivel. A Google e szolgáltatásával már-már halálos csapást mért a nagy riválisokra, a Microsoft Hotmailjére, valamint a Yahoo Mail szolgáltatására. Pontosabban két legyet is ütöttek egy csapásra, már ami a Microsoft lekörözését illeti, hiszen ezután szorult vissza az MSN Chat, amely aztán el is tűnt a világhálóról.
A Gmailnek ma már megannyi funkciója van, ellátták a címtár mellett naptárral, s számos olyan szolgáltatással, amely hasznos lehet a digitális világ mindennapjaiban. 2012 júniusi adat szerint látogatóinak száma 425 millió.