A képviselő- és polgármester-jelöltséghez szükséges ajánlások számát a jegyzők állapították meg augusztus 18-án a névjegyzékben szereplők száma alapján, a megyei főjegyzők pedig a megyei lista állításához szükséges ajánlások számát határozták meg. A nemzetiségi választáson induláshoz szükséges ajánlások számát a Nemzeti Választási Bizottság állapította meg a választások kitűzésekor.
Egy választópolgár több jelöltet is ajánlhat, de egy jelöltet csak egy ajánlással támogathat. Az ajánlás nem vonható vissza. Az ajánlás a választó szabad elhatározásán alapul, arra senki nem kötelezhető. Csak az az ajánlóív hiteles, amelyen szerepel a választási iroda pecsétje, az ív sorszáma, és fel van tüntetve rajta az aláírásgyűjtő neve és aláírása. A választási eljárási törvény tiltja, hogy az ajánlásért cserébe bárki bármilyen előnyt ígérjen, illetve adjon, ez bűncselekmény. A jelölőszervezetek azonban a saját ajánlásgyűjtő aktivistáiknak adhatnak díjazást.
Ajánlásokat a választók zaklatása nélkül bárhol lehet gyűjteni. A törvény tiltja az ajánlás gyűjtését munkahelyen munkaidőben vagy munkavégzés közben, a fegyveres és a rendvédelmi erőknél, a Magyar Honvédségnél és a központi államigazgatási szerveknél szolgálati viszonyban lévőtől a szolgálati helyen vagy szolgálati feladat teljesítése közben. Tilos ajánlást gyűjteni közösségi közlekedési eszközön, állami, helyi és nemzetiségi önkormányzat hivatali helyiségeiben, felsőoktatási és köznevelési intézményben, valamint egészségügyi szolgáltató helyiségeiben is.
Az ajánlás csak akkor érvényes, ha az ajánló választópolgár feltüntette a nevét, személyi azonosítóját, lakcímét és anyja nevét. A választópolgár adatait más is rávezetheti az ajánlóívre, de azt mindenképpen a választópolgárnak saját kezűleg kell aláírnia. Az ajánlásokról tilos másolatot készíteni, és tilos az adatokat esetlegesen adatbázis építésére felhasználni. A jelöltek szeptember 8-ig gyűjthetik az ajánlásokat, eddig kell az ajánlóíveket leadni a helyi választási bizottságnál. A megyei listát állító jelölőszervezetek szeptember 9-ig gyűjthetik az ajánlásokat.
Áprilishoz képest is módosult a választási eljárási törvény abban a vonatkozásban, hogy a választók meddig kérhetnek tájékoztatást arról: mely jelölt ívén szerepel ajánlásuk. A kormánypárti törvénymódosítás szerint tájékoztatást csak a jelölt vagy lista nyilvántartásba vételéről szóló határozat jogerőre emelkedéséig lehet kérni, de az Alkotmánybíróság ezt alkotmányellenesnek találta. Ezért mindaddig, amíg a választási iroda nem semmisíti meg az ajánlóíveket, az érintetteket megilleti a tájékoztatáskérési jogosultság. Az íveket a szavazást követő 90. nap utáni munkanapon - 2015. január 12-én - kell megsemmisítenie, eddig tehát bárki kérhet tájékoztatást.