Amióta 2012 márciusban bejelentették a referendumot, két ellentétes kampány versenyez egymással: a “Yes, Scotland”, amely az Angliától való elszakadás mellett áll és a „Better Together” (jobb együtt) , amely az egység fenntartását akarja. A kampányokba brit hírességek is beszálltak, ki az egyik, ki a másik oldalon - írja a Huffington Post.
Sir Mick Jagger ahhoz a 200 hírességhez csatlakozott, akik nemet mondanak az elszakadásra. A listán szerepel Stephen W. Hawking asztrofizikus, Dame Judi Dench és Helena Bonham-Carter színésznők, Sir David Attenborough, a neves természet-kutató író, 18 olimpiai érmes sportoló, 44 Bafta-díjas / az Oscar angol megfelelője/, egy Nobel- és két Turner-díjas alkotó.
„Kedves skóciai választók - szól a levél - teljes mértékben miénk a jog, hogy szétválasszuk országainkat. Egy ilyen döntésnek azonban nagy hatása lesz az Egyesült Királyság minden lakosára. Meg akarjuk Önök előtt erősíteni ragaszkodásunkat az állampolgári kötelékeinkhez és ki akarjuk fejezni reményünket abban, hogy újra azokra szavaznak. Ami egyesit bennünket, sokkal értékesebb, mint ami elválaszt.”
A Better Together támogatói sokasodnak. David Bowie is megnyilvánult, igaz, indirekt, de érthető módon. Februárban a távol lévő színész helyett barátnője, Kate Moss modell vette át az év legjobb színészének járó díját, és Bowie előzetes kérésére köszönetébe becsúsztatta a „Skócia, maradj velünk” buzdító mondatot. J.K. Rowling, a Harry Potter szerzője, aki Edinburgban él, szintén nem híve az elszakadásnak. Egy millió fonttal támogatja a Better Togethert és véleménye szerint az elszakadás óriási hiba lenne és komoly gazdasági kockázatokkal járna.
Barack Obama elnök szintén kifejezte reményét, hogy Skócia, Anglia, Észak-Irország és Wales együtt marad. Egy júniusban megtartott konferencián kijelentette: az Egyesült Államok érdeke, hogy Nagy-Britannia erős és egységes maradjon.
Ewan McGregor színész, Rod Stewart zenész és Sír Alex Ferguson, a Manchester United legendás edzője is ellenzője a skót függetlenségnek.
Az elszakadás híve viszont Ken Loach filmrendező, Annie Lennox, az Eurorythmics egykori énekesnője, Irvine Welsh író, a Trainspotting szerzője, Robbie Coltrane színész. Az elszakadás leghevesebb támogatója Sir Sean Connery, aki kijelentette, hogy az elszakadást akarók “Skócia pozitív víziójára összepontosítanak, az egyenlőségre, a befogadásra, arra az elképzelésre, hogy a skót nép a legjobb őrzője a maga jövőjének.”
Érdekes álláspontot képvisel Billy Bragg: a baloldali radikális nézeteiről ismert angol énekes szerint a skót elszakadás jót tenne az angol identitásnak, mert „végre újra angolok lehetnének és nem britek.” A skótságára büszke Ian Anderson a közelmúltban egy régi skót népdalt dolgozott fel, a producere azonban lebeszélte arról, hogy a szavazás előtt megjelentesse, mondván, ezzel közvetlenül sugallná az elszakadást. A A Wee Deoch an' Doris című dal ugyanis egy „búcsúpohárról” szól. Anderson hiába próbálta meggyőzni a producert, hogy ő csak a tétre akarta felhívni a figyelmet, hogy az emberek jól gondolják meg választásukat…
Felmerült a kérdés, hogy a hírességek ringbe szállása befolyásolja-e a szavazókat. John Curtice, a Strathclyde egyetem szakértője úgy véli, hogy “ a támogatások előre vihetik az ügyet és az is igaz, hogy az emberek néha jobban bíznak bizonyos közszereplőkben, mint a politikusokban.”