A tavaly elfogadott új választási eljárási törvény szerint kampánytevékenységnek minősül minden olyan tevékenység, amely alkalmas a választói akarat befolyásolására vagy annak megkísérlésére. Kampányeszköz pedig például a plakát, a választók jelölt vagy jelölőszervezet általi közvetlen megkeresése, a politikai reklám és a politikai hirdetés, valamint a választási gyűlés. Nem minősül választási kampánynak a választási szervek tevékenysége és az állampolgárok közötti kommunikáció. A választási kampány végéig a jelölőszervezetek és a jelöltek engedély nélkül készíthetnek plakátot - választási falragaszt, szórólapot, vetített képet, emblémát - mérettől és hordozóanyagtól függetlenül), de ezeken is fel kell tüntetni a kiadó nevét, székhelyét, valamint a kiadásért és a szerkesztésért felelősöket.
A Kúria álláspontja szerint a plakátok villanyoszlopon való elhelyezése nem sérti a választási eljárási törvény szabályait.
A jogszabály politikai hirdetésnek nevezi az ellenérték fejében valamely jelölőszervezet vagy független jelölt népszerűsítését szolgáló és támogatására ösztönző, sajtótermékben (illetve az interneten és moziban) közzétett tartalmat. A politikai reklámért - amelynek a célja ugyancsak a jelöltek, jelölőszervezetek népszerűsítése - azonban a közzétevő médiaszolgáltató (televízió, rádió) nem kérhet ellenszolgáltatást.
A kampányban kizárólag az a csaknem 600 sajtótermék közölhet politikai hirdetést, amely jelezte ezen szándékát az Állami Számvevőszéknek, és a számvevőszék nyilvántartásba is vette a hirdetési árjegyzékét. Az önkormányzati választáson induló jelöltek és jelölőszervezetek nem részesülnek állami kampánytámogatásban, és nincs is limitálva a kampányra fordítható összeg. Választási gyűlést a kampányidőszakban lehet tartani, de a szavazás napján már nem. A kampányban a választási gyűléseket nem kell bejelenteni a rendőrségnek, de a rend fenntartásáról a szervezőnek gondoskodnia kell.
A tavaly elfogadott új választási eljárási törvény megszüntette a kampánycsendet.
Az, hogy mely településeken indulnak közösen, illetve melyeken versengenek egymást gyengítve a baloldali pártok az önkormányzati választáson, csak hétfőre derül ki. A hivatalos kampány ugyan ma elkezdődik, de Dunaújvárosban csak délelőtt jelenti majd be a Párbeszéd Magyarországért (PM), hogy önállóan indul az októberi voksoláson, a Demokratikus Koalíció pedig (DK) az utolsó percben tudatta, hogy Székesfehérváron nem közösködnek a baloldali pártokkal. Más városokban viszont az MSZP, az Együtt-PM és a DK közösen igyekszik leváltani a fideszes vezetést.
A pártok megállapodtak abban, hogy a tizenkét körzetben három Együtt-PM-s, kettő DK-s és hét szocialista képviselőjelöltet indítanak. Békéscsabán a Fodor Gábor vezette Magyar Liberális Párt is csatlakozott az együttműködéshez, amely a volt SZDSZ-es, ám most függetlenként induló Velkey Gábor mögé állt be. Szolnokon a szocialisták, a DK, az Együtt, illetve a Szolidaritás Radócz Zoltánt, az MSZP városi elnökét indítja a fideszes Szalay Ferenc ellen. A tizenkét választókörzet közül hatban az MSZP, négyben a DK, míg kettőben az Együtt és a Szolidaritás állíthatott jelöltet. A négy szervezet azt ígéri, hogy a városban közösen fognak kampányolni.
Az Együtt-PM a "Nem vagy egyedül" szlogennel kampányol a Facebook-on
Kecskeméten a szocialisták Hugyecz Zoltán független polgármester-jelöltet támogatják, akit az Együtt-PM is elfogadott. Miután szerintük a DK a napokban felrúgta a helyi baloldali megállapodást, az MSZP önálló jelölteket állít az egyéni körzetekben. Székesfehérváron sem közösködik a baloldal. A DK szerint személyi kérdésekben és az együttműködés típusában sem tudtak közös nevezőre jutni a szocialistákkal.
Az MSZP, a DK és az Együtt-PM közös főpolgármester-jelöltje szerint "Orbán Viktor kormányának már megint fontosabb a látszat és a szemfényvesztés, mint az emberek hétköznapi, húsbavágó problémái".
A fővárosi önkormányzat honlapján fellelhető napirend szerint az augusztus 25-i közgyűlés megtárgyalja a 3-as metróvonal infrastruktúrájának és járműparkjának megújítására vonatkozó javaslatot. Az előterjesztéshez kapcsolódó határozati javaslatokban finanszírozási kérdések is szerepelnek.
Az már korábban kiderült, hogy Szekszárdon a szocialisták, illetve az Együtt-PM is támogatja Hadházy Ákost, az LMP polgármester-jelöltjét, a DK azonban még nem döntötte el, hogy beáll-e a trafikpályázatok kapcsán ismertté vált önkormányzati képviselő mögé. Zalaegerszegen a Szociáldemokraták támogatásával indul a voksokért az MSZP. Schmuck Andor pártja helyben nem állít jelölteket, mert pozícióharcban nem akarnak részt venni, de szavazóikat arra szólítják fel, hogy a szocialista jelöltekre voksoljanak.
Debrecenben, ahol jobboldali győzelmet várnak az elemzők, szintén egymás ellen szállnak ringbe az áprilisi Összefogás pártjai.