Csongrád megye;Délmagyar.hu;Ebola-járvány;illegális határátkelő;Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság;

- Bármikor „átszökhet” hazánkba az ebola?

A múlt héten 80 illegális határátkelőt fogott el a rendőrség Csongrád megyében, a csoport tagjai között ebolával fertőzött országokból származók is voltak - közölte a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság.

A Röszkén, Mórahalmon és Ásotthalmon lefülelt migránsok között nigériaiak is voltak, mint ismert, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentése szerint a gyógyíthatatlan betegség már ezt az országot is elérte. A WHO figyelmeztet: a vírus hamarosan Kenyában is megjelenik majd. A Csongrád megyei rendőrség szerint az elmúlt hónapokban számos afrikai ország állampolgára próbálta illegálisan átlépni a határt.

Éberhardt Gábor, a Szegedi Határrendészeti Kirendeltség vezetője a Délmagyar.hu-nak elmondta: az elfogott határsértőket a megyei főkapitányság orvosainak és munkavédelmi felügyelőjének szakirányításával, a mentőszolgálat, az ÁNTSZ és a Vöröskereszt bevonásával, megfelelő védőeszközök használatával vizsgálják. Csongrád megyében a migráció a legerőteljesebben Ásotthalom és Mórahalom térségében fordul elő.

Bár az ÁNTSZ szerint rendkívül alacsony a kockázata annak, hogy az Ebola-láz kórokozója Magyarországra kerüljön, Csányi László mórahalmi polgármester elmondta: "értesítettük a tanyákon élőket, hogy bármennyire is kérlelik őket a határsértők, ne engedjék be őket gazdaságukba, ne kerüljenek kontaktusba velük, hanem azonnal értesítsék a határrendészeket.

A boltosoknak és a különböző kereskedőknek is felhívtuk a figyelmét, ne szolgálják ki a határsértőket, kerüljék el a fertőzésveszélyt".

A Lánchíd járdáinak kiszélesítését tervezi a Budapesti Közlekedési Központ. Másnap a BKK közleményben reagált a hetilap állításaira: a járdák szélesítéséről semmilyen döntés nem született, pusztán vizsgálatok zajlanak. Az időközben nyilvánosságra került tervezői tanulmány szerint a járdát akár 3 méteresre is szélesíthetnék, a Műemléki Tervtanács azonban tiltakozik, szerintük a bővítés jelentősen átszabná a híd jellegzetes külalakját. Ráday Mihály városvédő szerint a Lánchíd a főváros és az egész ország jelképe, és bár felújítása időszerű, ilyen mértékben nem lenne szabad átalakítani.