"Ha a Corvinus Egyetem központi épülete a Villányi úton, a Budai Campus területén lenne, s benne csupán a Kertészeti Egyetem múltjára vonatkozó szobrot találnánk, joggal lennének elégedetlenek a Közgáz Campus dolgozói" - írta a rektor, akinek az MTI-ben megjelent közleményéből kimaradt a kertészeti kar "sértődöttségére" utaló rész.
Augusztus elején sem beszélt erről Rostoványi, amikor bejelentette a Marx-szobor áthelyezését. A rektor akkor úgy indokolt, mivel a Corvinus egyik elődintézményét Marx Károlyról nevezték el, "így ő is a múlt része, de nem a jelené". Illetve, hogy olyan új műalkotást akarnak Marx helyére, amely valamilyen módon utal az egyetem új névadójára, Corvin Mátyásra. Csakhogy januárban Rostoványi lényegében ugyanezzel az érveléssel utasította vissza a KDNP ifjúsági szervezetének, illetve alelnökének, Rétvári Bencének a követelését, hogy a filozófus szobra végleg tűnjön el. A rektor akkor úgy fogalmazott, a rendszerváltáskor már felvetődött a szobor eltávolításának ötlete, az egyetem azonban úgy döntött, hogy helyén hagyja azt, mivel "az alkotás az egyetem múltjának, történetének része, s az eltávolítása a múltat nem változtatná meg". Rostoványi akkor rámutatott: ellentmondásos Marx munkásságának és történelmi szerepének megítélése, ugyanakkor meghatározó nyugati egyetemeken munkássága a tananyag részét képezi, nyugati országokban több tucat közterület viseli a nevét.
Karl Marx szobrának áthelyezése ellen tüntettek tegnap a Budapesti Corvinus Egyetem Fővám téri épületénél. A demonstráción részt vett többek között Krausz Tamás történész, Tamás Gáspár Miklós filozófus és Komjáthi Imre, az MSZP elnökségi tagja.