;

rendőrség;nyugdíjasok;Sopron;fosztogatók;

- Fosztogatók áldozatai

Áramszolgáltató alkalmazottjaként és családtagként bemutatkozó csalók raboltak ki két idős korú nőt Sopronban - adta hírül a héten a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság. 

Az első esetben a tolvaj az áramszolgáltató szakemberének adta ki magát, a 89 éves idős nő pedig szó nélkül beengedte a lakásába. A csaló ezt követően - miközben elterelte az asszony figyelmét - több tízezer forintot tulajdonított el. A második alkalommal ugyancsak egy idős nagymamát tévesztettek meg: a csaló a megtévesztett néni rokonának adta ki magát - több százezer forintot sikerült bezsebelnie.

Másnap a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság számolt be arról, hogy a rendőrök elfogták azt a házaspárt, amely két idős asszonyt rabolt ki Debrecenben. A tolvajok mindkét esetben telefonon keresték fel nyugdíjas korú áldozataikat, a lakásba pedig úgy jutottak be, hogy ajándékot ígértek az idős sértetteknek. Első alkalommal még május 16-án csaptak le, a bűnöző házaspár a lakásba bejutva szintén figyelemeltereléssel fosztogatott, majd a nénit késsel megfenyegették, az ágyában megkötözték és leragasztották a száját. Augusztus 4-én a házaspár ismét kirabolt egy 77 éves asszonyt, hasonló módszerekkel. A nőt és a férfit a rendőrség néhány nappal később elfogta, a kihallgatást követően beismerő vallomást tettek.

Az idős emberek gyakran válnak bűnözők célpontjaivá, a csalók különösképpen az egyedül élő 70-80 éves asszonyokra vadásznak: az öregek jóhiszeműségét kihasználva könnyedén bejuthatnak a lakásokba, akár több százezer forintot is kicsalhatnak, értékes személyes tárgyakat rabolhatnak tőlük, és még lebukás esetén sem kell nagyobb ellenállástól tartaniuk.
A rendőrség óvatosságra int, az áldozattá válás elkerülése érdekében érdemes betartani a következőket: a szolgáltatótól érkező hivatalos személy mindig rendelkezik fényképes igazolvánnyal, szólítsuk fel annak felmutatására, majd az okmányt alaposan ellenőrizzük - ha az igazolvány hamisnak tűnik, fel kell hívni a szolgáltatót, és le kell ellenőrizni a szakembert.

Lehetőség szerint senki ne váltson fel vagy adjon készpénzt szolgáltatótól érkezőnek, kérjünk más befizetési módot. A mérőórák ellenőrzésekor érdemes áthívni a szomszédban lakót, az ellenőrzést végző személyt pedig sosem szabad magára hagyni. Idegeneket, gyanús külsejű és megjelenésű személyeket sosem szabad beengedi a lakásba, a szolgáltatótól érkezőt is csak akkor, ha igazolványának felmutatását követően meggyőződtünk annak hitelességéről.

Mellimplantátumaiba rejtve próbált 1,7 kilogramm kokaint Kolumbiából Spanyolországba csempészni egy venezuelai nő, akit feltartóztattak a madridi reptéren - írja az ABC hírportál.