A program alkalmas kódolt e-mailek, fájlok, internet-alapú telefonhívások lenyomozására is. A Gamma viszont azt állította, hogy terméke jogellenesen, a tudtán és a hozzájárulásán kívül került diktatórikus országokba.
Tarjányi Péter szerint nem szabad egyenlőségjelet tenni a kémprogramot felhasználó országok politikai berendezkedése és a kémprogram felhasználási módjai között, hiszen például európai uniós országok is vásároltak ettől a cégtől. A rendőrségi szakértő szerint Magyarországon a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat a különböző állami szervek - titkosszolgálatok, rendőrség, Nemzeti Adó-, és Vámhivatal - külön kérelmére és csak a szervek által beszerzett bírói engedély birtokában telepíthet kémprogramot bárki számítógépére.
Tarjányi kiemelte, jelenleg nem fordulhat elő olyan helyzet hazánkban, mint az Egyesült Államokban, ahol az Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) "totális hírszerzést" folytat, azaz tömegesen, külön engedély nélkül figyelik meg magánszemélyek számítógépeit, hátha valamilyen fontos információra bukkannak. "Ennek Magyarországon nincsenek meg a szakmai, technikai és jogi feltételei" - tette hozzá Tarjányi, aki szerint sokkal nagyobb gond, hogy a Gamma szerverének feltörésével a hekkerek a magyar titkosszolgálattól minősített adatokhoz juthattak.
A Nemzetbiztonsági Szakszolgálat a kiszivárgott levelezés alapján alig boldogult a rosszul működő kémprogrammal, amely más titkosszolgálatoknak is gondokat okozott. A magyar szolgálatok több alkalommal elfelejtettek digitális aláírást használni, illetve egy olyan program segítségével leveleztek a Gamma programozóival, amit a hekkerek többször is feltörtek, egy alkalommal ezen keresztül érte kibertámadás Magyarországot: 2013-ban magyar diplomáciai adatokat loptak el a segítségével. A most kiszivárgott levelezésből még az egyik magyar ügynök felettesének neve és rangja is kiderült, aki saját kormányzati e-mail címét adta meg a kapcsolattartásra. Vagyis nagyon úgy tűnik, "nem csinált jó vásárt" a szakszolgálat a Gamma kémprogramjával.