A legnagyobb arányban, 2,36 százalékkal Nógrádban, de 2 százalék közeli a csökkenés Hevesben, Borsodban (2,03 százalék) és Békés megyében (1,97 százalék) is. Egy százalék alatti a csökkenés a fővárosban (0,36 százalék), ahol 1 millió 402 ezer 344 választásra jogosult él, az összes választó több mint 17 százaléka. Öt megyében - Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Pest és Szabolcs-Szatmár-Bereg - viszont nőtt a választójogosultak száma. A legnagyobb, 2,43 százalékos növekedést Pest megye produkálta: négy év alatt 23 ezer 670-nel nőtt a névjegyzékben szereplők száma 973 ezer 668-ról 997 ezer 338-ra.
A több mint nyolcmillió választópolgárnak egy hét múlva kezdik kézbesíteni az október 12-i önkormányzati választásról szóló értesítőt. Az NVI névre szóló küldeményében a választás kitűzéséről és arról tájékoztatja a választókat, hogy szerepelnek a névjegyzékben. Ha valaki nem kapja meg az értesítőt, az állandó lakóhelye szerinti helyi választási irodához - a helyi jegyzőhöz - fordulhat. Az értesítő a választó személyes adatai közül csak a nevét, születési nevét, születési idejét és a lakcímét tartalmazza. A korábbi évektől eltérően az értesítő nem tartalmazza a személyi azonosítót. A választópolgárok az értesítőn szereplő adataikkal ajánlhatnak érvényesen képviselő- és polgármesterjelöltet, valamint listát. Az értesítő tartalmazza a szavazás helyét, idejét és azt is, hogy a szavazókör akadálymentes-e.
Az önkormányzati választáshoz kapcsolódóan augusztus végéig a helyi képviselő-testületeknek meg kell választaniuk a helyi választási bizottsági tagokat, a fővárosi, megyei közgyűléseknek pedig a területi választási bizottsági tagokat. A törvény szerint a bizottságokat a voksolás előtti 42. napig kell megválasztani, azaz az október 12-i voksolás esetén augusztus 31-én 16 óráig.
Az önkormányzati választáson négyfajta választási bizottság működik: a szavazatszámláló bizottság, a helyi választási bizottság, a területi választási bizottság, valamint a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) - az NVB-t tavaly szeptemberben már megválasztotta az Országgyűlés. A helyi választási bizottságoknak három-három tagjuk és legalább két-két póttagjuk van, de azokon a településeken, ahol csak egy szavazókör van, a helyi választási bizottság legalább öt tagból áll. A területi választási bizottságoknak szintén három-három tagjuk és két-két póttagjuk van.