OTP Bank;adósmentő csomag;devizahitelek;

- Az OTP veszteséges félévre számíthat

Brutális, 31,5 milliárd forintos veszteséget várnak az elemzők az OTP Bank második negyedéves gyorsjelentésétől. Véleményük szerint a bank lényegében helyben járt, ám a majd be. devizahiteles-mentés 55 milliárdot közelítő költsége, illetve a megugró kockázati költségek a mélybe rántják a bankeredményt - írja a Privátbankár pénzügyi portál. A prognózist  9 elemzőcég készítette el.

Tavaly júniusban még 40,58 milliárd forintos eredményt könyvelhetett el a bank. A pénzintézeti csoport esetében a "rendes" számoknál sincs ok túl sok bizakodásra: a bank nettó kamat- és jutalékbevételeinél is az első negyedévnél némileg szerényebb jövedelmezőséget várnak az elemzők, mindez éves szinten a kamatbevételek 4, a jutalékbevételek 3 százalékos visszaesését mutatja.
Ugyanakkor a másik oldalon, a működési költségeknél is legalább ennyire szigorú a bank, hiszen ezek 3 százalékkal csökkentek éves szinten.

A korábbi banki jelzésekkel összhangban az elemzők az árfolyamrés-visszatérítésre megképzett tartalék összegét 19,5, míg az egyoldalú szerződésmódosítás elszámolásából eredendő második negyedévben elkülönített banki veszteséget 35,4 milliárd forintra teszik az elemzők. (A bank természetesen perelni fog.) Emellett jelentős - több milliárd forintos veszteséget kell a legnagyobb hazai kereskedelmi banknak elkönyvelnie az ukrajnai leányvállalata után az úgynevezett goodwill (jóhírnév) leírás címén, mert a kelet-ukrajnai harcok elhúzódása miatt értéket vesztett ez a bankfiókhálózat. (Korábban már ugyanilyen jogcímen írtak le a goodwillből.)
A pontos első félévi tőzsdei gyorsjelentési adatok napokon belül megjelennek, és akkor derülhet ki, hogy az elemzők előzetes jóslatai milyen mértékben válnak be.

Az állattenyésztő kis- és közepes gazdaságok a 2020-ig szóló európai uniós költségvetési ciklus egyik legnagyobb nyertesei lesznek, és hozzájárulnak a magyar vidék felemelkedéséhez - állította a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára pénteken Bonyhádon.