A sajtószolgálat tájékoztatása szerint a személygépkocsikat külföldön tulajdonították el, majd Magyarországon értékesítették, illetve eladásra kínálták. Volt olyan jármű, amelyet kétszer is elloptak.
Az üggyel kapcsolatban a tatai N. Tamást június 10-én szomódi otthonában elfogták és a bíróság elrendelte előzetes letartóztatását. A győri R. István maga jelentkezett a megyei rendőr-főkapitányságon, miután megtudta, hogy a rendőrök keresik, ő szabadlábon védekezhet. Mindketten tagadták, hogy ismerték volna az értékesítésre átvett járművek előéletét.
A szlovák orgazdák átütötték az alvázszámot, a hamis számot a magyar orgazdák lefotózták. Így nem kellett bevinni a kocsit eredetiségvizsgálatra, kapcsolataik révén megszerezték az autó legális eredetét igazoló okmányokat - számolt be az elkövetők módszeréről Kodaj László, a Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi osztályának vezetője a Zsaru magazin mai számában.
Az orgazdák a hamis típusbizonyítványt is beszerezték, ezzel "igazolták", hogy a jármű a meghamisított alvázszámmal gurult ki a gyárból. Az alvázszám és a fontosabb adatok egy matricán is megtalálhatók az autóban. Ennek meghamisításáról a szlovák orgazdák gondoskodtak. Az orgazdáktól vásárlók közül volt, aki gyanította, hogy gond lehet az autóval, miután mindössze négymillió forintot fizetett egy 18 millió forint értékű járműért.
A rendőrség vizsgálja, hogy milyen szervezetek segítették a tolvajokat és az orgazdákat, illetve hány lopott jármű érkezett még Magyarországra a bűnszervezeten keresztül.