A kormány a nagy hagyományokkal rendelkező és magas hozzáadott értéket képviselő iparágakat kívánja fejleszteni, mint a járműipar, az élelmiszeripar, az elektronika, a logisztika, vagy a turizmus. Ennek eredményeképpen Magyarország a közeljövőben nemcsak a régióban, hanem az Európai Unión belül is termelési központtá kíván válni - ismételte meg a kormány korábbi szólamait az államtitkár.
Megjegyezte, hogy az újraiparosítás az EU-ban is népszerű és felismert fejlesztési terület. Az Európai Bizottság újonnan megválasztott elnökének programja szerint az ipar GDP-ben betöltött szerepét az eddigi 16 százalékról 2020-ig 20 százalékra tervezik emelni. Az államtitkár úgy vélte, hogy a magyar kormány által az elmúlt években elkezdett irány lassan főáramlat politikává érik az unión belül is.
Fontos elvnek nevezte a 2014-2020 közötti fejlesztési ciklus forrásainak elosztásánál, hogy a helyi érdekeket, helyi tudást, és a helyi kapcsolatrendszereket is becsatornázzák a rendszerbe. Az elhangzottakkal kapcsolatban szakértők kétkedésüknek adnak hangot, mert szerintük a szétzilált pályázati rendszerben kevesen ismerik ki magukat, még hiányzik az uniós jóváhagyás is, és a korábbi pályáztatási gyakorlat sem kecsegtet sok jóval.