A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szerint a magyarok tavaly öt órával kevesebbet dolgoztak, mint egy évvel korábban. Ez pedig azt is jelenti, hogy hazai viszonylatban 1993 óta nem dolgoztunk ennyire keveset. Akkor 1870 órát közölt az OECD. Nemzetközi viszonylatban így is a legdolgosabbak közé tartozunk, és tesszük mindezt rettentően alacsony minimálbérért.
A magyar bérszint nemzetközi összehasonlításban annyira alacsony, hogy ez a munkaórákkal összepárosítva rendkívül előnytelen képet mutat. Így csak a számok alapján a világ igáslovai közé lehet sorolni a magyar munkavállalókat.Tavaly így a magyarnál többet már csak a mexikóiak, a koreaiak, a görögök, a chileiek, az oroszok és a lengyelek dolgoztak. Ezzel szemben a rangsor másik végén Hollandia áll majdnem 500-zal kevesebb munkaórával, amelyet Németország és Norvégia követ.
A visegrádi országok körében egyedül Lengyelország van velünk egy szinten. Szlovákiában és Csehországban egyaránt az OECD-átlagnak (1170 óra) megfelelő időben dolgoztak a munkavállalók. A szomszédos Szlovéniában 20 százalékkal kevesebb időt töltenek a munkahelyükön az emberek, viszont azt a magyar minimálbér 170 százalékáért teszik.