Az 1936-ban született mű szerzőit feltehetően a berlini olimpián sikeresen szereplő magyar sportolók, köztük az olimpiai aranyérmet nyert pólósok ihlették meg a zenés vígjáték megírására. Egy londoni szállodában a magyar csapat az angolok felett aratott 3:1-es győzelme és nem kevés whisky elfogyasztásának hatása alatt készülődik Budapestre.
Ugyanakkor a szálloda báltermében esküvőre készülődő skót család várja a menyasszony angol vőlegényét. A várakozást elunó menyasszony megszökik kényszerházassága elől, és - mit tesz isten - az indulásra készülődő vízilabda-válogatott lakosztályában keres menedéket.
A lovagias magyar pólósok védelmükbe veszik az egyébként észvesztően csinos hölgyet, és a csapatkapitány tiltakozása ellenére magukkal viszik Badacsonyba, ahol a visszavágóra kell(ene) készülniük. Az edzőtábor nyugalmát azonban nemcsak a szöktetett menyasszony, hanem egy leány-iskola és a Londonból érkező skót apuka is megzavarja.
Az előadás főszerepeit Földes Eszter, Váradi Eszter Sára, Varga Gabriella, Radnay Csilla, Kricsár Kamill, Sághy Tamás játssza. A pólócsapat megformálói: Makranczi Zalán, Kádas József, Lábodi Ádám, Krisztik Csaba, Andrássy Máté, Rovó Tamás és Gál Gergely. A leányosztály tagjait Szirmai Irén, Vida Emőke, Kertész Júlia, Horváth Bernadett alakítja.
Díszlet- és jelmeztervező: Sántha Borcsa. A produkció koreográfusa: Blaskó Borbála. Bagó Bertalan rendező korábban az előadás helyszínével, a gyulai tószínpaddal kapcsolatban elmondta, hogy mivel az egész darab jóformán egy uszodában játszódik, ezért előnyös, hogy az előadást víz veszi körül. Egyébként a rendező egy absztrakt, filmszerű teret képzel el, ahol a jelenetváltozásokat jól lehet érzékelni.