Kifogásolták, hogy az ügyben a többszörösen érintett kerületi önkormányzat járjon el, hiszen a magántelkek közti területek önkormányzati tulajdonban vannak, így tulajdonképpen önmagukra vonatkozó döntést hoznának. A kormányhivatal szerint a civilek kifogása jogos, ezért a szomszédos II. kerületet jelölte ki az új eljárás lefolytatására.
Az új eljáró hatóság azonban hiánypótlásra szólította fel a fakivágási engedélyt kérő, a fővárosi önkormányzat nevében eljáró Erbo-Plan Kft.-t, akik viszont a hiánypótlás beadási határidejének augusztus 31-ig való meghosszabbítását kérték, az engedélyezési eljárás így legkorábban ősszel zárulhat le.
Ezt követően megérkezett azt OVF július elején publikált szakvéleménye - amely a keltezés szerint már egy hónappal korábban megszületett. A vízügyisek hivatalos állásfoglalása többek között kijelenti, hogy "az öblözetet a Duna felől védő műnek a mértékadó árvízi terhelés kivédésére alkalmas szerkezetben, a szükséges biztonsággal a parton kell megépülnie" - vagyis a szakvélemény kiáll a főpolgármester - és a védmű építése - mellett, ugyanakkor kiáll a természeti értékek védelme és megtartása mellett is: "a terveket ki kell egészíteni a kertépítészeti, part-rehabilitációs tervekkel, azokat csak együtt szabad kezelni és ismertetni" - olvasható a dokumentumban.
Így azonban már a harmadik, úgy-ahogy "független" szakvéleménnyel felvértezve - a Műegyetem szakértőjének függetlensége ugyanis korábban igencsak megkérdőjeleződött - vajon mi állhatna még Tarlós és a további tervezgetések útjában?
A Római-partért aggódó civilek attól félnek, hogy az őszi önkormányzati választások után - a folyamatban lévő engedélyezési eljárások ellenére is - megindulhat az építkezés, hiszen azt kiemelt állami beruházássá nyilvánították - így egy fellebbezésnek sem lehet halasztó hatálya.