Az egyoldalú szerződésmódosításról szóló szabályokat az Erste Bank Hungary Zrt. maradéktalanul teljesítette, mindenkor körültekintően és jogszerűen módosította a kamatokat. Az Erste ennek megfelelően élni fog a magyar törvények által biztosított jogi lehetőségekkel - közölték. Magyarul perelni fognak, miként a többi pénzintézet is, amelyek az előző napokban hozták nyilvánosságra, mekkora összegeket tartalékolnak az őszi kifizetésekre.
A CIB Bank Zrt. 20 milliárd forint céltartalék képzéséről döntött a fogyasztói devizakölcsönökkel kapcsolatos árfolyamrés korrigálására, és bíróság előtt is bizonyítani szeretné, hogy szerződésmódosításai tisztességesek voltak - közölte a pénzintézet.
Az MKB Bank Zrt. is bejelentette, hogy az árfolyamrés alkalmazásának semmissége miatt 2014 első félévére 5,1 milliárd forint céltartalékot képzett az ügyfelekkel történő elszámolás fedezetére.
Az FHB már korábban közölte: az előzetes becslések alapján az árfolyamrés alkalmazásának semmissége következtében a bankcsoportnak várhatóan mintegy 4,5 milliárd forint visszatérítési kötelezettsége keletkezik, amelyre a második negyedévben céltartalékot képeztek. Az árfolyamrés alkalmazásának semmissége miatt - m int arról beszámoltunk - az OTP Jelzálogbank Zrt.-nek várhatóan mintegy 8,1 milliárd forintot kell visszatérítenie az ügyfeleknek. Az OTP Csoport egészének az árfolyamréssel kapcsolatos visszatérítési kötelezettsége várhatóan mintegy 27 milliárd forint.
Az egyoldalú szerződésmódosítások miatti banki veszteségeket a legtöbb pénzintézet - talán a várható perek miatt - nem becsülte meg, az OTP viszont közölte, a devizaalapú hitelek esetében közel 90 milliárd forint a tét, a forint jelzáloghitelek és fogyasztási hitelek esetében pedig további 20-30 milliárd forintot érinthet a visszatérítés. nek. A törvény elfogadott változata tágította az elévülés szabályait, ami 40 milliárd forinttal növelte a korábban számolt összeget - tudatta a bank július elején.