Valamennyien filmesek, heten vannak, s a munkát DreamPire projektnek nevezték el, utalva az angol dream, azaz álom és empire, azaz birodalom szavakra. A DreamPire projekt jegyében az elmúlt hónapokban több mint háromezren mondták el kamera előtt az álmukat/álmaikat, fele részben angolul. Az álomvilág gyűjtői ugyanis Budapesten, Londonban, Jakartaban, Berlinben, Kolozsváron kérdezték az álmodókat.
A felvételek készítésekor a legegyszerűbb képkivágatot használják, főként azért, mert a végső céljuk, egy olyan facebook-szerű közösségi oldal létrehozása, amelyre a világ összes pontjáról feltölthetnék - akár a mobiltelefonjuk segítségével - az álmaikat az érdeklődők, ehhez a kitalálók a legkönnyebben elkészíthető mozgókép-mintát ajánlják. Az álomgyűjtő gárda milliók aktív részvételében reménykedik, világszerte.
Muhi elmondta, a közösségi oldal megteremtésével egy óriási álom-bank jön létre, amelynek művészeti, populáris, tudományos és bármiféle felhasználási lehetőségei végtelenek. A DeamPire már bemutatkozott Londonban, Berlinben és Jakartaban, s ezúttal július 22-én, Budapesten, az A38-as hajó külső és belső tereiben lépnek a közönség elé, ahol egy kiállítás/vetítés keretében mutatkoznak be itthon.
A legfőbb céljuk azonban a weboldal mielőbbi beindítása. Az A38 kiállító termében felépítenek egy álom-labirintust, ahol különféle tematikák szerint, több vászonra és képernyőre vetítenek az eddig felvett 3000 álom közül. A kiállítás időszakát további álmok felvételére is felhasználják.
Feldmár András, a nemzetközi hírű psichiáter, akinek az érdeklődését felkeltette a DreamPire, az est folyamán Kanadából Skype kapcsolaton keresztül vesz részt az eseményen. Az esten Peter Ogi zenél, fiatal színészek álmokra improvizálnak, az eseményt Veiszer Alinda vezényli le.