A film rendezője Ron Howard, az Egy csodálatos elme, az Apollo 13, a Da Vinci-kód alkotója, a produkciót teljes együttműködéséről biztosította Paul McCartney, Ringo Starr, Yoko Ono és Olivia Harrison is.
A film végigkíséri a Beatles karrierjét a liverpooli Cavern klubtól a hamburgi időszakon át egészen az 1966. augusztus 29-én a San Francscói Candlestick Parkban tartott koncertjükig. A nagy robbanást az első amerikai koncertek, és az Ed Sullivan Show-beli 1964. február 9-i fellépés jelentette. 1964 júniusában az együttes elindult első világkörüli turnéjára, amelynek kisebb-nagyobb megszakításokkal két évvel később lett vége. A búcsúig 166 koncertet adtak 16 ország 90 városában. Ezután már csak egyetlen, előre be nem jelentett bulijuk volt: az 1969. január 30-án az Apple-ház tetején tartott koncert, amelyet a The Beatles Get Back (más címen Let It Be) című filmjük kedvéért adtak.
A producer Nigel Sinclair szerint, aki 1964-ben jelen volt a fiúk 1964-es glasgow-i koncertjét, a film célja elmagyarázni, hogy mi volt a Beatles különleges hatásának a titka, mi volt az a társadalmi-politikai háttér, amelyben az együttes a kulturális változás katalizátora lehetett, és elősegítette a technológia és a tömegkommunikáció találkozását, valamint a populáris kultúra új fogyasztási szokásainak elterjedését.
Az azóta eltelt 50 év vélhetően elegendő ahhoz, hogy egy olyan rendkívüli jelenségről, mint a Beatles, lehulljanak a felesleges és hamis mítoszok, és a maradandó zene mellett eljött az idő, hogy az általuk elindított „ellenkulturális forradalmat” is megértsük, és a helyére tegyük a 20. század második felének történelmében. Ezt a törekvést szolgálhatja Ron Howard filmje.