A líbiai kormány fontolóra veszi, hogy nemzetközi segítséget kérjen a biztonság helyreállítása érdekében, jelentette be közleményben a tripolit kabinet. Hétfő éjszaka rendkívüli ülést tartott a kormány, ezt követően adták közre a közleményt, amely szerint a nemzetközi erők biztosítani tudnák a lakosság és az altalajkincsek védelmét, megelőzné az anarchiát és lehetőséget adna az államnak rendvédelmi szervei, a hadsereg és a rendőrség megerősítésére.
A líbiai kormány azt követően vetette fel a nemzetközi erők bevonásának kérdést, miután a rivális törzsi milíciák napokig tartó fegyveres összecsapásai eredményeként hétfőn a tripoli repteret is be kellett zárni, a konfliktus tetemes anyagi károkat okozott az amúgy is nehéz helyzetben lévő országnak.
Vasárnap hét ember vesztette életét és harminchatan megsebesültek az összecsapásokban. Harcok voltak Bengáziban is, ott is többen életüket vesztették. Hétfő este pedig rakétatámadás érte a líbiai főváros repülőterét, eltalálták az irányítótornyot is. Két katona meghalt, a repülőgépek 90 százaléka megsemmisült. Tripoli nemzetközi repülőteréért Líbia két legerősebb rivális fegyveres törzsi milíciája, a misztrátai és a zenteni harcol.
A miszrátaiak megpróbálják átvenni a stratégiai fontosságú létesítmény ellenőrzését, ugyanis a repteret a polgárháború óta gyakorlatilag a zenteni iszlamisták tartják felügyeletük alatt. A törzsi milíciák a Kadhafi ellenes harcokban komoly fegyverzethez jutottak, a központi kormányzat minden ígérete és fenyegetése ellenére mindmáig nem sikerült lefegyverezni őket és egyáltalán nem tudja ellenőrzése alá vonni az országszerte szép számmal létező milíciákat.
A hétvégén felerősödő harcok azonban nemcsak a törzsi, hanem a vallási ellentétek súlyosbodását is jelzik, a jelenlegi szembenállás az iszlamista és a szekuláris politikai erők közötti összetűzésének tekinthetők. A repülőteret megtámadó misztrátai milíciák az iszlamista parlamenti pártok fegyveres szárnyának számítanak, míg a zenteni felkelők a világi oldal támogatói.
Az országban uralkodó rossz biztonsági helyzet miatt az ENSZ evakuálja munkatársait Líbiából. A világszervezet líbiai missziója szerint a tripoli reptér lezárása és a közbiztonság hiánya lehetetlenné tette a munkavégzést. A tripoli reptér mellett hétfőn a miszrátait is lezárták, a bengázi pedig már két hónapja zárva van.
A kormányzat ugyan elrendelte a fegyveresek azonnali kivonulását a fővárosból, a tűz azonnali beszüntetését, de egyelőre nem talált meghallgatásra. A Líbiával szomszédos országok, Algéria, Tunézia, Egyiptom, Csád, Niger és Szudán képviselői is párbeszédre szólították a líbiai szemben álló feleket, ugyancsak sikertelenül.