Neha orvos szülei öt évvel ezelőtt települtek át Nagy-Britanniába. Nehával nem volt semmi gond az iskolában, de különösebben nem tűnt ki semmiből. Aztán amikor egy felvételi vizsgán 100 %-os teljesítményt nyújtott, akkor kezdtek el gondolkodni a szülők. Először csak arra gyanakodtak, hogy nem értik a brit iskolarendszert.
Neha azonban vérszemet kapott: jelentkezett a Mensa vizsgájára, abba a nemzetközi szervezetbe, amely azokat fogadja be soraiba, akiknek legalább 148-as IQ-ja van. (Egy átlagos felnőtt IQ 100 pontos…). Tetszett neki a feladatsor nehézsége, de először nemigen bízott abban, hogy fel is veszik. Ehhez képest elég magasan vitte a lécet. Ma már annak az exkluzív társaságnak is tagja, amely egész Nagy-Britannia legintelligensebb polgárait egyesíti.
A kislánynak határozott tervei vannak a jövőt illetően. Orvosnak készül, a neurológia érdekli a megjobban és természetesen a Harvardon fog továbbtanulni. Aligha lesznek gondjai, hiszen az amerikai felvételi vizsgaanyag 800 pontjából már most 740-et teljesít. A 20. század két fizikus-zsenijével való összehasonlítást pedig Neha túlzásnak tartja. „Ők olyan sokat értek el, hogy én nem is álmodhatok arról, hogy valaha is utolérem őket. Azt hiszem, soha nem fogom abbahagyni a tanulást” – mondta a BBC-nek. Csupán egy apró megjegyzés a kislány vágyaival kapcsolatban: napjainkban a legnagyobb brit és az amerikai orvosi központokban a vezető kutatóorvosok többsége vagy indiai vagy kínai származású...
Angliában azonban van egy vetélytársa, aki négy évvel idősebb nála. Lauren Marbe ugyanazon az IQ-teszten 161 pontot ért el. Lauren szerint eddig is jó eredményei voltak az iskolában, de a tanárai nem vették komolyan, elkönyvelték egy „kis bolondos szőkének”.