Három biztonsági emberre "vérdíjat" tűztek ki: 50-50-100 ezer forintot ígérnek annak, aki hitelt érdemlően azonosítja őket, valamint a nevüket, lakcímüket, telefonszámukat, munkahelyüket, közösségi profiljukat nyilvánosságra hozza.
Állításuk szerint ugyanis "faji alapon" követték el tettüket, az "indokolatlan agresszió" során magyargyalázó kifejezéseket hallottak - noha a kamionra felmászó provokátort épp azért kellett leszedni, mert a felvonulókat szidalmazta.
"Sz. Lászlót, székesfehérvári vármegyést, aki megállította a felvonulást, a rendezők elfogták és a földre teperték, ott többen rugdosták. Mindezt a helyszínen lévő rendőrök végignézték, a hazafi bántalmazóit nem igazoltatták" - írta az egyik portál.
Lapzártánk idejére az egyik biztonsági őr adatait már nyilvánosságra is hozták, azt írva róla: "természetesen bűnöző", és különböző eljárások vannak ellene folyamatban.
Pikáns módon a toleranciát kérték számon a Pride szervezőitől, miközben épp a HVIM szervezett ellentüntetést, a felvonulással egy időben, ugyanarra a helyszínre.
Mint megírtuk, ezt a rendőrség nem engedte, de a bíróság helyt adott a HVIM panaszának. Az ellentüntetők között megjelent az érpataki polgármester Orosz Mihály Zoltán, aki darutollas süvegben szintén azt üvöltözte a kordonok mögül, hogy joga van részt venni a felvonuláson - holott tavaly februárban ő vezettette ki rendőrökkel a TASZ egyik munkatársát, Szőllősi Gábort és Tódor János újságírót a helyi önkormányzat által szervezett, "becsület napi" rendezvényről.
A KDNP szerint a hétvégi rendezvény azt bizonyítja, hogy Magyarországon biztosított a szólásszabadság, ennek ellenére leszögezték: "természetjogi alapon" továbbra is ellenzik az azonos neműek házasságát, amelyet az alaptörvény is kizár. A résztvevők ruházatát, megjelenését firtatták: "a menet egyes tagjainak a keresztény jelképeket besározó megnyilvánulásai minden jóérzésű embert sértenek".