X_Foci VB 2014;Németország;Franciaország;Mats Hummels;

Néha arcul csapásként hatott a német (Klose)–francia (Cabaye) ütközet FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/CLIVE ROSE

- Német továbbjutás

Elsőként Németország csapat jutott a legjobb négy közé (zsinórban negyedszer), miután felejthető meccsen Mats Hummels korai góljával 1-0-ra verte a franciákat.

Csalódást keltett az első negyeddöntő, holott minden adott volt az izgalmakhoz: a tornán eddig egyaránt jó teljesítményt nyújtott a német és a francia válogatott, még azzal együtt is, hogy mindkét gárdának akadtak rosszabb periódusai is. Didier Deschamps francia kapitány mindenesetre a nigériaiak elleni szenvelgős továbbjutás után úgy vélte, a németek ellen könnyebb lesz. Nem lett könnyebb, sőt!

Pedig rá volt kényszerítve a Les Blues, hogy támadjon, hiszen Toni Kroos bal oldalról elvégzett szabadrúgását Mats Hummels már a 13. percben védhetetlenül fejelte Lloris kapujába. A németek felkészülését betegség nehezítette, többen influenzával bajlódtak, köztük a Dortmund 192 centiméter magas védője. Ebből semmi nem érződött, hibátlanul futballozott, mindenhol ott volt, ahol lennie kellett. Joachim Löw amúgy először kezdette Mirolsav Klosét, ám vezetése után a Nationalelf nemigen akart támadni, Benzemák meg nemigen tudtak. A németek ölték a játékot, de ahogy telt az idő, a gallokat szorította kényszer, mind jobban kinyíltak, lehetőségeket teremtve a fehéreknek, mindekután a csereként beállt Schürrle meccslabdát hibázott.

A franciák legnagyobb ziccere a lefújás előtt alakult ki, Benzema az ötös sarkáról vehette célba Neuer kapuját, ám a Bayern portása nem tette meg neki azt a szívességet, hogy elfeküdjön, felnyúlva óriásit védett. Németország csapata negyedszer jutott a négy közé, s várta, hogy (a lapzártánk után véget ért) Brazília-Kolumbia partiból melyik ellenfelet kapja.

Franciaország-Németország 0-1 (0-1)

Rio De Janeiro, 74 000 néző Jv: Nestor Pitana (argentin)

Gól: Hummels (13.)
Sárga lap: Khedira (54.), Schweinsteiger (80.)