Az emberrablás óta 450 palesztin szélsőségest vett őrizetbe az izraeli hadsereg. Sokuk korábban is börtönben volt és Gilád Salit izraeli tizedes gázai kiszabadulásáért cserébe nyerte vissza szabadságát. A Hamasz tagadja, hogy köze lenne a történtekhez, de az őrizetbevételek óta ismét rakétatámadások érik Gázából a dél-izraeli településeket.
A holttestek megtalálásának híre sokkolta az izraeli közvéleményt. A vezető politikusok erélyes fellépést szorgalmaztak a Hamasz ellen, amely azzal fenyegetőzött, hogy "rázúdítja a poklot" Izraelre, ha annak katonai átlépik az övezet határát.
Hétfő éjszaka összecsapások voltak Ciszjordániában is, Hebron térségét hermetikusan lezárta az izraeli hadsereg. Az izraeli kormány hajnalig tartó válságtanácskozásán nem tudták eldönteni, mekkora legyen a válaszcsapás mértéke, de a hadsereg elkerülné a szélesebb eszkalációt.
A légierő hajnalig 34 célpontot bombázott Gázában. Hullanak a rakéták is: több palesztin robbanótöltet csapódott be izraeli területen. Közben világszerte elítélték az izraeli tinédzserek meggyilkolását. A német kancellár "utálatos cselekménynek" nevezte a mészárlást, amelyre szerinte nincs semmilyen mentség.
Elítélte a gyilkosságot az amerikai és a francia elnök, valamint a brit kormányfő is. A magyar külügyminisztérium is nyilatkozatban ítélte el a fiatalok meggyilkolását. Az áldozatokat tegnap temették el Modinban, a szertartáson részt vett Benjamin Netanjahu miniszterelnök is.