A közlemény folytatása:
Halaszthatatlannak tartjuk az orvosi életpályamodell bevezetését, hiszen a 2013-as, csekély mértékű béremelés után az ígért egzisztenciajavító intézkedések és a komplett életpályaterv bevezetése teljesen elmaradt. Számos szakterület van, amelynek dolgozói kimaradtak a béremelésből is, többek között a járóbeteg-szakellátó intézmények dolgozói vagy az alkalmazott foglalkozás-egészségügyi ellátók. 2010 januárja és 2013 decembere között már 5685 orvos kért papírt a külföldi munkavállaláshoz. Tízből mindössze két orvos jönne haza a külföldön munkát vállaló gyógyítók közül.
Az egészségügyben, az utóbbi években csendes pénzkivonás történt. Jelenleg 64 milliárd forintra becsülhető a kórházak tartozásállománya és közeli veszély, hogy leállnak az intézmények. Az államosított 104 kórház háromnegyede bajban van, ők azok, akik összegyűjtötték a 64 milliárdos, már lejárt adósságot.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumához tartozó intézmények számláinak rendezésére mintegy 100 milliárdos gyorssegélyre lenne szükség, az összegből 90 milliárdos rész az egészségügyre jutna, ezen belül is főként a kórházak beszállítói tartozásrendezésére.
Mindenki, aki belép egy kórházba, rendelőbe, világosan látja és tapasztalja, hogy milyen állapotok vannak, milyen körülmények között dolgoznak az orvosok, ápolók nap, mint nap. A kórházakat és a rendelőket kellene felújítani stadionépítések helyett, a haverok zsebének tömése helyett az egészségügyi ellátórendszert kellene működőképessé tenni.