Horváth Csaba szerint április 6. azt bizonyította, hogy győzni lehet Budapesten az összefogással, május 25. pedig azt, hogy a külön indulással csak veszíteni lehet. Mint mondta, minden kerületben teljes összefogás kell, közös jelölt, közös lista, valamint közös főpolgármester-jelölt. A politikus azt javasolta, hogy "a vitatott helyeken" a csaknem azonos támogatottságú jelöltek között aláírásgyűjtéssel döntsenek. A főpolgármester- és a 23 kerületi polgármesterjelölt mellett 297 önkormányzati képviselői körzetben javasolnak közös jelölteket indítani. Horváth Csaba véleménye szerint a május 25-ei EP választás nem az egyetlen értékmérő, amely a megállapodás politikai alapjait rendezi.
A hét végén egyébként egyértelművé vált, hogy az MSZP, az Együtt és a DK közös jelöltjeként újra indul Botka László a szegedi polgármesteri posztért. A csongrádi megyeszékhelyet 2002 óta irányító politikus az MSZP szegedi küldöttgyűlése után úgy fogalmazott, sokkal jobban motiválják a város előtt álló lehetőségek, mint amennyire elégedett az elért sikerekkel. Nemcsak a polgármester, hanem az egyéni önkormányzati képviselőjelöltek is a három párt közös jelöltjei lesznek. A húsz egyéni jelölt közül tizennégyet az MSZP, hármat-hármat pedig az Együtt és a DK ad. A kompenzációs lista élén Solymos László (MSZP) jelenlegi alpolgármester áll, őt Binszki József, a DK és Nagy Sándor, az Együtt helyi vezetője követi - ismertette a politikus hozzátéve, hogy a húsz jelölt közül tízen most is képviselők, tízen pedig a helyi közéletben ismert, felkészült fiatalok.
Eközben zajlik a tisztújítási folyamat a szocialistáknál. A hét végén Varga Lászlót választották meg az MSZP Borsod-Abaúj-Zemplén megyei szervezetének új elnökévé, a Miskolc egyéni országgyűlési választókerületben győztes politikus Gúr Nándort váltja a poszton. Gúr Nándort a megyei küldöttgyűlés egyhangúlag jelölte a párt országos elnökhelyettesi, illetve alelnöki tisztségére. A döntést az MSZP soron kívüli tisztújító kongresszusa hozza meg július 19-én. Új elnöke van már a hajdú-bihari MSZP-nek is, ott Huszka Imrét választották meg. Az MSZP megyei alelnöke Bódi Judit, a hajdú-bihari választmány elnöke Juhászné Lévai Katalin lett. A közlemény szerint az újonnan megválasztott elnökség több mint 50 százaléka fiatal, és eddig vezető tisztséget a pártban nem töltött be.
Az MSZP megyei elnökeinek névsora a tervek szerint a hét végére lesz teljes.