Hozzátette: a következő hat hónapban itt szolgáló magyar katonák a jövő hónap elején érkeznek meg, ekkor veszi kezdetét az átadás-átvétel.
A jelenleg itt szolgáló alakulat zöme a győri 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezredtől érkezett, de sokan vannak itt Pápáról, Szentesről, illetve a Bakony Harckiképző Központból. Összesen 12 alakulat katonái vannak jelen a csapatban, amelynek tavaly májustól egy négyfős tűzszerész egység is része.
"Mindegyik váltás úgy gondolja, hogy ő végezte a legnagyobb munkát, mi is így érezzük a végéhez közeledve" - fogalmazott a parancsnok. Az alezredes elmondta, hogy az alakulat az országban az év elején kirobbant zavargások idején laktanyájában, készenlétben várakozott - e téren más feladatot nem kaptak -, illetve részt vettek a közelmúltban Bosznia-Hercegovinát is sújtó árvíz következményeinek felszámolásában.
A magyar békefenntartók többségében szállítási feladatokat láttak el, jellemzően gyógy- és élelmiszer, valamint higiéniai termékek célba juttatását, de feladataik közé került egy generátor átszállítása is az ország nyugati részéből az árvíz sújtotta keletibe, valamint feladatuk volt egy angol speciális mentőegység szállítása is.
"Annak ellenére, hogy nem erre a feladatra készültünk, erre is bevonható volt az állomány. Várjuk a további feladatokat, hiszen az árvízi károk felszámolásában továbbra is várhatóak ilyenek" - jegyezte meg Somogyi Péter alezredes.
A rendkívüli feladatok mellett a magyar lövészszázad látja el a butmiri EUFOR-tábor őrzését, a török egységgel havi váltásban, emellett kiképzésben is részesülnek - mondta el a parancsnok, hozzátéve: alapvetően nem lövészfeladatokat ellátó egységek alkotják a magyar kontingenst, ezért indulásuk előtt Magyarországon külön fel kellett készíteni őket a békefenntartó feladatokra.