Lapunk is több írásban foglalkozott az esettel, az eltűnt telefonok körüli óriási felhajtás kapcsán a lakodalmon felszolgáló egyik pincér fakadt ki. Csókási László állítja, az esetnek több érdekessége is van. Az esküvő szeptemberben volt, de csak novemberben kereste meg a lakodalmon dolgozókat a Nemzeti Nyomozó Iroda. A telefonlopás miatt az NNI Életvédelmi Osztálya indított nyomozást, amely során a személyzettől vettek DNS-mintát. A felszolgáló a Budapesti Központi Nyomozó Főügyészségen személyesen tett feljelentést ismeretlen tettes ellen hivatali visszaélés gyanújával.
Az ügyészség szerint nem minősül hivatali visszaélésnek az, hogy milliós költséggel próbálták megtalálni azokat, akik Orbán Ráhel esküvőjén elloptak két mobiltelefont. Így az erről szóló feljelentést visszadobták, és azt is indokoltnak találták, hogy a tolvajt a kiemelt bűnügyi egység igyekszik kézre keríteni.
Különös a történetben, hogy a - jegyzőkönyv tanúsága szerint - kisebb értékre elkövetett lopás a vétség - tehát még csak nem is bűntett - ügyében a Nemzeti Nyomozó Iroda gyilkossági főosztálya jár el. "Csak súlyos bűncselekmények, lopás esetén is csak a különösen nagy értékekre elkövetett lopások esetében vethet fel a DNS-minta vétele" - mondta korábban a HVG-nek Fazekas Tamás ügyvéd.
Kiderült az is, mennyibe került a hatvan embert érintő DNS-vizsgálat. Azt már korábban tudni lehetett, hogy az eljárás igen költséges - 50 ezer és 300 ezer forint körül mozog per fő -, ám ennek az "akció-sorozatnak" az ára végül 9 millió forintos összeggel zárult, ami 150 ezer forintot jelent személyenként.
A Népszava immár két hónapja rendszeresen felteszi kérdését az ORFK sajtószolgálatának az ügyben, de mindannyiszor a következő választ kapja: "válaszunkig szíves türelmét kérjük". A jogszabályok szerint a sajtó megkeresésére 15 napon belül köteles válaszolni a hatóság, ám - mint névtelenül nyilatkozó forrásunk felfedte - ezt "szó nélkül" kétszer meg lehet hosszabbítani.
Lapunk úgy értesült, hogy a DNS mintaadásra kötelezett, alaptalanul gyanúba kevert több tucatnyi alkalmazott egy csoportja jogi úton kíván elégtételt venni a megalázó, és jogtalannak tartott eljárás miatt. A legfelsőbb jogi fórumig hajlandóak elmenni, az Európai Emberi Jogi Bíróság gyakorlatát tekintve jó eséllyel.